- 4 Chn.
- Wi-Fi 2,4GHz-5GHz
- Max 80Mbps incoming bandwidth
- 1 HDMI, 1 VGA
- 1 SATA Port
- 12VDC
- IVS,SMD
- Wi-Fi 2,4GHz-5GHz
- Max 80Mbps incoming bandwidth
- 1 HDMI, 1 VGA
- 1 SATA Port
- 12VDC
- IVS,SMD
DE-Stock: 10 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 4-channel Wi-Fi recorder
- Wi-Fi standard 802.11b/g/n/a/ac/ax
- Wi-Fi frequency range 2.4 GHz – 5 GHz
- Wi-Fi via two antennas
- Supports H.265+/ H.265/ H.264+/ H.264/ MJPEG (secondary stream) codec
- Max. 80 Mbps incoming bandwidth
- Live image and playback with up to 16 MP
- Decoding capability when AI is disabled: 1 channel@12MP 25fps, 2 channels@8MP 25 fps, 4 channels@4MP 25fps, 4 channels@2MP 25fps
- Decoding capability when AI is enabled: 1 channel@12MP 25fps, 1 channel@8MP 25fps, 4 channels@4MP 25fps, 4 channels@2MP 25fps
- Direct image output via 1x HDMI and 1x VGA / Main window and sub-window splitting not possible
- 1x SATA port for up to 20 TB
- 1x RJ-45 port 100 Mbps
- 2x USB (1x USB 2.0 front, 1x USB 2.0 rear)
- Supports P2P function
- Supports DMSS APP
- Does not support Point of Sale (POS)
- Supports AI via camera:
Perimeter Protection, SMD Plus
- AI via recorder:
4x channel SMD Plus
Intelligent Video System (IVS), with advanced deep learning algorithms, rules are implemented by the recorder, IVS camera not necessary, selection is limited by function, not all rules are possible at the same time:
Parameter settings
- Perimeter protection with object filter for people and vehicles for rules such as tripwire and area monitoring / for up to 4 channels per camera, with 10 IVS rules each
• AI search via human and vehicle filters
- SMD improved motion detection, triggered by humans and/or vehicles, for up to 4 channels via recorder // or for up to 4 channels via camera
• AI search via human and vehicle filters
Intelligent (AI) search
- IVS rules (camera must support at least one of the IVS rules)
- Line crossing search (human, vehicle, non-vehicle filter)
- Area monitoring search (human, vehicle, non-vehicle filter)
- Search for abandoned objects
- Search for missing objects
- Search for loitering
- Search for rapid movement
- Search for crowd
- Search for virtual fence crossed
- Search for parking detection
- SMD Improved motion detection (rule via recorder or camera must support SMD)
- Search via filter: person, vehicle
| Colour: | Black |
|---|---|
| Recorder-technology: | NVR |
| Video Input: | 004 channel |
| Recording Rate: | 080 Mbps |
| Recording Resolution: | 16MP, 12MP, 8MP, 6MP, 5MP, 4MP, 3MP, 2MP, 960p, 720p, D1, CIF, QCIF |
| Compression: | H.265+/ H.265/ H.264+ /H.264 |
| Display Resolutions: | 3840x2160, 1920x1080, 1280x1024, 1280x720 |
| HDMI: | 1 output |
| VGA: | 1 output |
| Audio In: | No |
| Audio Out: | No |
| Alarm Input: | No |
| Alarm Output: | No |
| HDD Ports: | 01 SATA Port |
| Max. HDD capacity each: | 16 TB |
| USB Ports: | 2 USB Ports (2x USB 2.0) |
| Ethernet: | 1 RJ-45 port |
| Power Supply: | DC 12V / 1,5A |
| Power Consumption: | < 6W (without HDD) |
| Operating Conditions: | -10°C ~ +45°C / Weniger als 93% relative Luftfeuchtigkeit |
| Dimensions: | Smart 1U |
| Wi-Fi: | Yes |
| Wi-Fi Standard: | 802.11b/g/n/a/ac/ax |
| Wi-Fi Frequency Range: | 2,4GHz-5GHz |
| Acupick: | No |
| Fisheye-Dewarping: | No |
| Face Detection: | No |
| Face Recognition: | No |
| IVS: | Yes |
| Perimeter Protection: | No |
| Quick Pick: | No |
| SMD: | Yes |
| Special Feature: | Wi-Fi, SMD Plus, IVS |