- 2.7 ~ 13.5 mm motor. lens
- H.265/H.264/MJPEG(secondary stream)Codec
- Max. IR ~40m
- Micro SD Slot
-IVS, SMD 2.0
- IP67
- DC12V, PoE
DE-Stock: 14 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 1/2.9" CMOS
- 2.7 ~ 13.5 mm motorised lens
- 2x IR LED, Max. IR range ~40m
- Light sensitivity colour 0.006 lux @F1.5 / black white 0.0006 lux @ F1.5
- 25 fps @ 4MP (2688 x 1520), 25 fps @ 2MP (1920 x 1080), 25 fps @ D1 (704 x 480)
- Supports H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (Secondary Stream) Codec
- 120dB True WDR, Day/Night(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC
- Micro SD card slot up to 256GB
- Built-in microphone, audio detection (noise)
- Image rotation mode, 0° / 90° / 180° / 270° // Image mirroring
- IP67
- DC 12V, PoE
- Intelligent Video System (IVS): - Perimeter Protection with Object Filter Human, Vehicle for Tripwire and Area Monitoring
| Linse | Identiffy | Recognize | Observe | Detect |
| Weitwinkel | 6,4m | 12,8m | 25,6m |
64m |
| kompletter Zoom | 21m | 42m | 84m |
210m |

| Colour: | Blue |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera type: | Eyeball |
| Max Resolution: | 4MP |
| Image Sensor: | 1/2,9" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0.006 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0.0006 Lux |
| IR Light LED: | 040 m |
| Lens Type: | motorized |
| Focal Length: | 2,7 - 13,5 mm |
| Max Aperture: | F1.5 |
| Angle of View (H): | 104° ~ 29° |
| Angle of View (V): | 54° ~ 16° |
| FPS @ D1: | 25 FPS |
| FPS @ 2MP: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Privacy Zone: | 4 |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | Yes |
| Micro SD Slot: | 256 GB |
| Power Supply: | DC 12V, PoE (802.3af) |
| Power Consumption: | 6,1W (12V DC); 7,3W (PoE) |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Casing: | Metal |
| Acupick: | No |
| Active deterrence: | No |
| IVS: | Yes |
| Perimeter Protection: | Yes |
| Quick Pick: | No |
| SMD: | Yes |
| Special Feature: | SMD Plus (2.0), IVS (tripwire, intrusion), Micro SD Slot, 40m IR, Built-in-Mic |
Warexo Cross Selling
- Weight: 0.35kg
- Applicable model Bullet camera like HFW1xxx / HFW2xxx
- Applicable model Eyeball cameras, but not HDW1220RP-VF
- Dimesion Diameter 124mmx41mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 85 products (1-3 days)
EU-Stock: 1734 products (10-15 days)
DE-Stock: 61 products (1-3 days)
EU-Stock: 3456 products (10-15 days)
DE-Stock: 1 product (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Weight: 0.27kg
- Mast Diameter : 80-150mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 34 products (1-3 days)
EU-Stock: 2113 products (10-15 days)