- 2.7 ~ 13.5 mm motor. lens
- H.265/H.264/MJPEG(secondary stream)Codec
- Max. IR ~40m
- Micro SD Slot
-IVS, SMD
- IP67,IK10
- DC12V, PoE
DE-Stock: 136 products (1-3 days)
EU-Stock: 515 products (10-15 days)
- 1/2.8" CMOS
- 2.7 ~ 13.5 mm motorised lens
- 3x IR LED, Max. IR range ~40m
- Light sensitivity colour 0.002 lux @F1.5 / black white 0.0002 lux @ F1.5
- 25 fps @ 2MP (1920 x 1080), 25 fps @ D1 (704 x 480)
- Supports H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (Secondary Stream) Codec
- 120dB True WDR, Day/Night(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC, SSA
- Micro SD card slot up to 256GB
- Built-in microphone, audio detection (noise)
- SMD Plus (2.0) (Improved motion detection triggered by people)
- Intelligent Video System (IVS): - Perimeter Protection with Object Filter Human, Vehicle for Tripwire and Area Monitoring
- Image rotation mode, 0° / 90° / 180° / 270° // Image mirroring
- IP67, IK10
- DC 12V, PoE
| Linse | Identiffy | Recognize | Observe | Detect |
| Weitwinkel | 4,4m | 8,8m | 17,7m |
44,1m |
| kompletter Zoom | 14,5m | 29m | 57,9m |
144,8m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera type: | Dome |
| Max Resolution: | 2MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0.002 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0.0002 Lux |
| IR Light LED: | 040 m |
| Lens Type: | Motorized |
| Focal Length: | 2,7 - 13.5 mm |
| Max Aperture: | F1.5 |
| Angle of View (H): | 108° ~ 30° |
| Angle of View (V): | 56° ~ 17° |
| FPS @ D1: | 25/30 FPS |
| FPS @ 2MP: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Privacy Zone: | 4 |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | Yes |
| Micro SD Slot: | 256 GB |
| Power Supply: | DC 12V, PoE (802.3af) |
| Power Consumption: | 6,2W (12V DC); 7,1W (PoE) |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Casing: | Metal |
| Acupick: | No |
| IVS: | Yes |
| Perimeter Protection: | Yes |
| Quick Pick: | No |
| SMD: | Yes |
| Special Feature: | SMD Plus (2.0), IVS (tripwire, intrusion), Micro SD Slot, 40m IR, Built-in-Mic |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 315 products (1-3 days)
EU-Stock: 4703 products (10-15 days)
DE-Stock: 236 products (1-3 days)
EU-Stock: 11824 products (10-15 days)
DE-Stock: 4 products (1-3 days)
EU-Stock: 100 products (10-15 days)