- 2,8 ~ 12 mm motor. Objektiv
- H.265/H.264/MJPEG(Sekundär Stream) Codec
- no IR
- IVS, SMD 3.0
- Micro SD Einschub
- IP66,IK10
- only DC 12V
DE-Stock: 13 products (1-3 days)
EU-Stock: 23 products (10-15 days)
- 1/2.8" CMOS
- 2.8 ~ 12 mm motorised lens
- no IR (very light sensitive, can use external IR)
- Light sensitivity colour 0.005 lux @F1.6 / black white 0.0005 lux @ F1.6
- 25 fps @ 4MP (2592x1520), 25 fps @ 2MP (1920x1080), 25 fps @ D1 (704x567)
- Supports H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (secondary stream) codec
- DWDR, Day/Night(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC
- Micro SD card slot up to 512GB
- SMD 3.0 (Improved motion detection triggered by people / vehicle)
- Intelligent Video System (IVS), one selection possible per preset between:
- IVS Analysis Rule Type: Parking Detect (6-300 sec.), Accumulation Detect, Wandering Detect
- Perimeter Protection with Object Filter Human, Vehicle for Tripwire and Area Monitoring
- Object monitoring with object added, object removed, no filter
- Face Detection ( Face detection with image, without attributes)
- Pan/Tilt Range: Pan: 0° ~ 355° Limited; Tilt: 0° ~ 90°; Auto Flip 180°
- Image rotation mode,180° // Image flip
- IP66, IK10
- Power supply only with DC 12V, no PoE!
- Wi-Fi standard 802.11n; IEEE802.11b; 802.11g
- Wi-Fi frequency range 2.4GHz
- Wi-Fi transmission rate 150Mbps
DORI (Detect, Observe, Recognize, Identify) Distance
Detect 240 m / Observe 94.8 m / Recognize 48 m / Identify 24 m
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera type: | PTZ |
| Max Resolution: | 4MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0,0005 Lux |
| IR Light LED: | no IR |
| Lens Type: | Motorized |
| Focal Length: | 2,8 - 12 mm |
| Max Aperture: | F1.6 |
| Angle of View (H): | 105,7° ~ 33,6° |
| Angle of View (V): | 48,5° ~ 16,6° |
| FPS @ 720p: | 25 FPS |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| WDR: | DWDR |
| Privacy Zone: | 8 |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | No |
| Micro SD Slot: | 256 GB |
| Power Supply: | DC 12V/1A |
| Power Consumption: | Max. 4.8W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | none |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Wi-Fi: | Yes |
| Wi-Fi Standard: | 802.11n; IEEE802.11b; 802.11g |
| Wi-Fi Frequency Range: | 2,4GHz |
| Wi-Fi Transmission Rate: | 150Mbps |
| Acupick: | No |
| IVS: | Yes |
| SMD: | Yes |
Warexo Cross Selling
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 42 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
DE-Stock: 315 products (1-3 days)
EU-Stock: 4703 products (10-15 days)
- Support working with indicator light
- Support -30°C ~ +70°C wide-range temperature operation
- Accurate overcurrent, overvoltage protection
DE-Stock: 54 products (1-3 days)
EU-Stock: 291 products (10-15 days)