- 2.8 ~ 12mm/4x optical Zoom
- Max. IR Range ~20m
- 1/1 Audio In/OUT
- IVS, SMD 3.0,
- IP66, IK08
- only DC 12V/2A
DE-Stock: 3 products (1-3 days)
EU-Stock: 15 products (10-15 days)
- 1/2.8" CMOS
- 4,8 ~ 120mm / 25x optical zoom
- 3x IR LED, Max. IR range ~20m
- 25 fps @ 1080P (1920x1080), 25 fps @ 720P (1280x720)
- Supports H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (secondary stream) codec
- True WDR (120dB), Day/Night Auto (ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC
- Micro SD card slot up to 512GB
- 1/1 Audio In/OUT
- Audio detection (Audio IN for sounds)
- Private masking up to 24 areas, max. 8 areas for each preset
- Image rotation mode, 180
- Pan/tilt range: pan: 0° ~ 355° limited; tilt: 5° ~ 90°, auto flip 180°
- IP66, IK08
- only DC 12V/2A
- SMD 3.0: Enhanced motion detection (triggered only by human or vehicle in the image)
- Intelligent Video System (IVS), one selection possible per preset between:
- Perimeter Protection with Object Filter Human, Vehicle for Tripwire and Area Monitoring
- IVS Object monitoring with object added, object removed, no filter
- Face Capture ( Face image capture with attributes: Age, glasses, gender, mouth mask,
facial expression, beard)
- People Counting
| Lens | Identify | Recognize | Observe | Detect |
| full Zoom | 16,6m | 33,1m | 65,4m | 165,5m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera Type: | PTZ |
| Max Resolution: | 2MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0,0005 Lux |
| IR Light LED: | 020 m |
| Lens Type: | motorized |
| Focal Length: | 2.8 - 12 mm |
| Max Aperture: | F1.8 - F2.7 |
| Angle of View (H): | 101,6° ~ 51,9° |
| Angle of View (V): | 53,1° - 29,1° |
| FPS @ D1: | 25FPS |
| FPS @ 1080p: | 25FPS |
| WDR: | 120dB |
| Audio In: | 1 channel |
| Audio Out: | 1 channel |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | Yes |
| Micro SD Slot: | 512 GB |
| Power Supply: | DC 12V/2A |
| Power Consumption: | Max. 13W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP66, IK08 |
| Casing: | Metal Base, Plastic Top |
| Wi-Fi: | Yes |
| Wi-Fi Standard: | IEEE802.11b, IEEE802.11g, 802.11n, IEEE802.11ax |
| Wi-Fi Frequency Range: | 2,4GHz |
| Wi-Fi Transmission Rate: | 229Mbps |
| Active Deterrence: | No |
| Face Detection: | Yes |
| Face Recognition: | No |
| IVS: | Yes |
| Perimeter Protection: | Yes |
| People Counting: | Yes |
| SMD: | Yes |
| Special Feature: | Starlight / SMD 3.0 / IVS: Tripwire, Intrusion, Abandoned/Missing Object, Face Event / WiFi |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 18 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 18 products (1-3 days)
EU-Stock: 124 products (10-15 days)
DE-Stock: 64 products (1-3 days)
EU-Stock: 502 products (10-15 days)