- 2.8mm fix lens
- Max. IR ~30m
- H.265/H.264 Codec
- Micro SD Slot
- IP67,IK10
- Power supply only with DC 12V, no PoE!
DE-Stock: 68 products (1-3 days)
EU-Stock: 149 products (10-15 days)
- 4 Megapixel / WiFi
- 1/3 inch CMOS
- 2.8 mm fixed lens
- 3x IR LED, Max. IR range ~30m
- Light sensitivity colour 0.025 lux @F2.0 / black white 0.0025 lux @ F2.0
- 20 fps @ 4MP (2560x1440), 25 fps @ 3MP (2304x1296), 25 fps @ D1 (640x480)
- Supports H.265 /H.264+ /H.264 codec
- DWDR, Day/Night(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC
- Micro SD card slot up to 256GB
- Motion detection
- Image rotation mode, 0° / 180° // Image mirroring
- IP67, IK10
- Wi-Fi function 2.4Ghz, IEEE802.11b/g/n
- Power supply via DC 12V, no PoE!
- Power supply unit DC 12V/0.5A included in the scope of delivery
| Identify | Recognize | Observe | Detect |
| 6,8m | 13,6m | 27,2m | 68m |
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera type: | Dome |
| Max Resolution: | 4MP |
| Image Sensor: | 1/3" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0,025 |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0,0025 |
| IR Light LED: | 030 m |
| Lens Type: | Fixed lens |
| Focal Length: | 2.8 mm |
| Max Aperture: | F2.0 |
| Angle of View (H): | 90° |
| Angle of View (V): | 50° |
| FPS @ D1: | 20 FPS |
| FPS @ 4MP: | 20 FPS |
| WDR: | DWDR |
| Microphone: | No |
| Micro SD Slot: | 256 GB |
| Power Supply: | DC 12V, No PoE |
| Power Consumption: | Max. 4.9W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +50°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Casing: | Metal |
| Wi-Fi: | Yes |
| Perimeter Protection: | No |
| SMD: | No |
| Special Feature: | WiFi 2.4Ghz, power supply unit DC 12V/0.5A included in scope of delivery |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 19 products (1-3 days)
EU-Stock: 20 products (10-15 days)
- Support working with indicator light
- Support -30°C ~ +70°C wide-range temperature operation
- Accurate overcurrent, overvoltage protection
DE-Stock: 46 products (1-3 days)
EU-Stock: 98 products (10-15 days)
DE-Stock: 236 products (1-3 days)
EU-Stock: 11824 products (10-15 days)
DE-Stock: 64 products (1-3 days)
EU-Stock: 2087 products (10-15 days)