- Thermal: 256*192/3,5mm fix lens/ Spectral Range 8 ~ 14 um
- H.265/H.264/MJPEG Codec
- Audio In/Out, Alarm In/Out
- Max. IR ~ 30m
- Micro SD Slot, IVS, Fire detection
- IP67, DC12V, PoE
DE-Stock: 2 products (1-3 days)
EU-Stock: 9 products (10-15 days)
- IP67
DORI Thermal
Persons: Observe 146m / Recognise 38m / Identify 19m
Vehicles: Observe 449m / Detect 110m / Identify 56m
Perimeter protection range
People: up to 24.5m
Vehicles: up to 73.5m
45m
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera type: | Eyeball |
| Image Sensor: | 1/2,7" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0.05 Lux |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0,005 Lux |
| IR Light LED: | 030 m |
| Lens Type: | Fixed lens |
| Focal Length: | 4 mm |
| Max Aperture: | F1.6 |
| Angle of View (H): | 71,2° |
| Angle of View (V): | 52° |
| WDR: | DWDR |
| Audio In: | 1 channel |
| Audio Out: | 1 channel |
| Loudspeaker: | Yes |
| Siren: | Yes |
| Microphone: | No |
| Alarm Input: | 2 channels |
| Alarm Output: | 2 channels |
| Ethernet: | RJ-45(10 Base-T/100Base-TX) |
| Power Supply: | DC 12V, PoE |
| Power Consumption: | 7W (12V DC); 9W (PoE) |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Micro SD: | 256GB |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Resolution: | 4MP@25fps / CIF@25fps |
| Fire Detection: | Yes |
| Perimeter Protection: | Yes |
| Temperature measurement: | No |
| Special Feature: | IVS: Tripwire, Intrusion, Abandoned/Missing Object / Fire detection |
| Spectral Range: | 8 ~ 14μm |
| Th. Angle of View (H): | 50.6° |
| Th. Angle of View (V): | 37,8° |
| Th. Effective Pixels: | 256(H) x 192(V) |
| Th. Image Sensor: | Vanadium Oxide Uncooled Focal Plane Detector |
| Th. Resolution: | 1.3MP@25fps / 640x480@25fps |
| Thermal Lens: | 3.5 mm |
Warexo Cross Selling
- Weight: 0.35kg
- Applicable model Bullet camera like HFW1xxx / HFW2xxx
- Applicable model Eyeball cameras, but not HDW1220RP-VF
- Dimesion Diameter 124mmx41mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 174 products (1-3 days)
EU-Stock: 4017 products (10-15 days)
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 42 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock