- 2,8 mm fixed lens
- H.265/H.264/MJPEG(secondary stream)Codec
- Built-in-Mic
- Max. IR Distance ~30m
- Micro SD Slot
-IVS, SMD4.0
- IP67,IK10
- DC12V, PoE
DE-Stock: 13 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 2,8 mm fixed lens
- 3x IR LED´s, Max. IR Range ~30m
- 25 fps @ 8MP (3840 x 2160), 25 fps @ 4MP (2688 x 1520), 25 fps @ D1 (704 x 480)
- Micro SD Slot, up to 256GB
- Intelligent Video System (IVS): - Perimeter Protection with Object Filter Human, Vehicle for Tripwire and Area Monitoring
- 4x private masking zones
- Image rotation mode, 0° / 90° / 180° / 270° // (90° / 270° with 2688x1520 resolution and lower) // Image mirroring
- IP67, IK10
- DC 12V, PoE
| Identify | Recognize | Observe | Detect |
| 8,8m | 17,5m | 35,1m | 87,7m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera Type: | Dome |
| Max Resolution: | 8MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0,007 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0.0007 Lux |
| IR Light LED: | 030 m |
| Lens Type: | fixed lens |
| Focal Length: | 2,8 mm |
| Max Aperture: | F1.4 |
| Angle of View (H): | 107° |
| Angle of View (V): | 56° |
| FPS @ D1: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| FPS @ 8MP: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Microphone: | Yes |
| Micro SD Slot: | 256 GB |
| Power Supply: | DC 12V, PoE (802.3af) |
| Power Consumption: | 8,5W (12V DC); 9,7W (PoE) |
| Operating Conditions: | -40°C ~ +55°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Casing: | Metal |
| IVS: | Yes |
| Perimeter Protection: | Yes |
| SMD: | Yes |
| Special Feature: | SMD 4.0, IVS (tripwire, intrusion), Micro SD Slot, 30m IR |
Warexo Cross Selling
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 41 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Weight: 0.36kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 43 products (1-3 days)
EU-Stock: 251 products (10-15 days)
DE-Stock: 173 products (1-3 days)
EU-Stock: 1806 products (10-15 days)
DE-Stock: 161 products (1-3 days)
EU-Stock: 8838 products (10-15 days)