- 5MP / 1/3" CMOS
- 2,8mm, fest, H 99°
- 1 (IR LED) 10m, DWDR
- 1 Mic, 1 Speaker
- 5 VDC
- Wi-Fi 2,4 GHz
- Human / Pet Detection, Auto Tracking
- 2,8mm, fest, H 99°
- 1 (IR LED) 10m, DWDR
- 1 Mic, 1 Speaker
- 5 VDC
- Wi-Fi 2,4 GHz
- Human / Pet Detection, Auto Tracking
DE-Stock: 24 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Wireless Hero / SMD / Auto Tracking / DMSS APP
- 5 megapixels / 2,8 mm fixed lens / H99° V55°
- 1/3" inch CMOS
- 25 fps @ 5MP (2880 x 1620)
- 1x IR LED, max. IR ~10m
- Pan: 0° ~ 355° limited
- Tilt: -5° ~ 80°
- Supports H.265
- DWDR, day/night auto (ICR)
- Micro SD card slot up to 256GB
- Built-in microphone/speaker (two-way communication)
- Wi-Fi pairing via Bluetooth
- Wi-Fi function 2.4Ghz (IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax)
- Power supply via DC 5V, no PoE!
- SMD: Improved motion detection (triggered only by humans or animals in the image)
- Auto tracking
- Included in delivery: 5VDC power supply
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera Type: | PT |
| Max Resolution: | 5MP |
| Image Sensor: | 1/3" CMOS |
| IR Light LED: | 010 m |
| Lens Type: | fixed lens |
| Focal Length: | 2.8 mm |
| Max Aperture: | F2.0 |
| Angle of View (H): | 99° |
| Angle of View (V): | 55° |
| FPS @ D1: | 25 FPS |
| FPS @ 5MP: | 25 FPS |
| WDR: | DWDR |
| Loudspeaker: | Yes |
| Siren: | Yes |
| Microphone: | Yes |
| Micro SD Slot: | 256 GB |
| Network Port: | 1 RJ-45 (10/100 Mbps) |
| Power Supply: | DC 5V |
| Power Consumption: | Max. 4W |
| Operating Conditions: | -10°C ~ +45°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | none |
| Wi-Fi: | Yes |
| Wi-Fi Standard: | 2,4 GHz |
| Wi-Fi Frequency Range: | IEEE 802.11b/g/n/ax |
| Material: | Housing plastic |
| AcuPick: | No |
| Active Deterrence: | No |
| ANPR (number plate recognition): | No |
| Auto-Tracking: | Yes |
| Dual Light: | No |
| Dynamic Pixelation: | No |
| Face Detection: | No |
| Face Recognition: | No |
| IVS: | No |
| Perimeter Protection: | No |
| People Counting: | No |
| PPE Detection: | No |
| Quick Pick: | No |
| SMD: | Yes |
| Videometadata: | No |
| Special Feature: | Active Deterrence / Auto Tracking / SMD |