- 2.8 ~ 12mm/4x optical Zoom
- Max. IR Range ~20m
- 1/1 Audio In/OUT
- IVS, SMD 3.0,
- IP66, IK08
- POE, DC 12V/2A
DE-Stock: 19 products (1-3 days)
EU-Stock: 126 products (10-15 days)
- 1/2.8" CMOS
- 4,8 ~ 120mm / 25x optical zoom
- 3x IR LED, Max. IR range ~20m
- 25 fps @ 4MP (2560x1440), 25 fps @ 2MP (1920x1080)
- Supports H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (secondary stream) codec
- True WDR (120dB), Day/Night Auto (ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC
- Micro SD card slot up to 512GB
- 1/1 Audio In/OUT
- Audio detection (Audio IN for sounds)
- Private masking up to 24 areas, max. 8 areas for each preset
- Image rotation mode, 180
- Pan/tilt range: pan: 0° ~ 355° limited; tilt: 5° ~ 90°, auto flip 180°
- IP66, IK08
- PoE, DC 12V/2A
| Lens | Identify | Recognize | Observe | Detect |
| full Zoom | 24m | 48m | 94,8m | 240m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera type: | PTZ |
| Max Resolution: | 4MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0.0005 Lux |
| IR Light LED: | 020 m |
| Lens Type: | Motorized |
| Focal Length: | 2,7 - 12 mm |
| Max Aperture: | F1.8 - F2.7 |
| Angle of View (H): | 96,9° ~ 31,6° |
| Angle of View (V): | 51,4° ~ 17,8° |
| FPS @ D1: | 25FPS |
| FPS @ 2MP: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25FPS |
| WDR: | 140dB |
| Audio In: | 1 channel |
| Audio Out: | 1 channel |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | Yes |
| Micro SD Slot: | 256 GB |
| Power Supply: | DC 12V/1.5A or PoE(802.3af) |
| Power Consumption: | Max. 13W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP66, IK08 |
| Casing: | Mounting Plate Metal / Case Plastic |
| Active deterrence: | No |
| Face Detection: | Yes |
| Face Recognition: | No |
| IVS: | Yes |
| Perimeter Protection: | Yes |
| People counting: | Yes |
| SMD: | Yes |
| Special Feature: | Starlight / SMD 3.0 / IVS: Tripwire, Intrusion, Abandoned/Missing Object, Face Event / PoE |
Warexo Cross Selling
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 18 products (1-3 days)
EU-Stock: 126 products (10-15 days)
DE-Stock: 18 products (1-3 days)
EU-Stock: 5 products (10-15 days)
DE-Stock: 64 products (1-3 days)
EU-Stock: 502 products (10-15 days)