- 4MP/WizSense/SMD/Anti-Oil
- 8 mm fixed lens
- H.265/H.264/MJPEG(secondary stream)Codec
- Max. IR ~50m
- Micro SD Slot
-IVS, SMD, SSA
- IP67
- DC12V, PoE
- 8 mm fixed lens
- H.265/H.264/MJPEG(secondary stream)Codec
- Max. IR ~50m
- Micro SD Slot
-IVS, SMD, SSA
- IP67
- DC12V, PoE
DE-Stock: 1 product (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 4 Megapixel / WizSense / SMD / anti-oil feature on front glass
- 1/3" CMOS
- 2.8 mm fixed lens
- 2x IR LED, Max. IR range ~50m
- Light sensitivity colour 0.005 lux @F1.4 / black white 0.0005 lux @ F1.4
- 25 fps @ 4MP (2688 x 1520), 25 fps @ 2MP (1920 x 1080), 25 fps @ D1 (704 x 480)
- Supports H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (Secondary Stream) Codec
- 120dB True WDR, Day/Night(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC, SSA
- Micro SD card slot up to 256GB
- 2/2 Alarm in /out and 1/1 Audio in/out
- 1/3" CMOS
- 2.8 mm fixed lens
- 2x IR LED, Max. IR range ~50m
- Light sensitivity colour 0.005 lux @F1.4 / black white 0.0005 lux @ F1.4
- 25 fps @ 4MP (2688 x 1520), 25 fps @ 2MP (1920 x 1080), 25 fps @ D1 (704 x 480)
- Supports H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (Secondary Stream) Codec
- 120dB True WDR, Day/Night(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC, SSA
- Micro SD card slot up to 256GB
- 2/2 Alarm in /out and 1/1 Audio in/out
- Image rotation mode, 0° / 90° / 180° / 270° // (90° / 270° with 1920x1080 resolution and lower) // Image mirroring
- IP67
- DC 12V, PoE
- IP67
- DC 12V, PoE
- SMD (enhanced motion detection triggered by people) / audio detection (sounds)
- Intelligent Video System (IVS):
- Perimeter Protection with Object Filter Human, Vehicle for Tripwire and Area Monitoring
| Lens | Identify | Recognize | Observe | Detect |
| 2,8mm | 16m | 32m | 64m |
160m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera Type: | Bullet |
| Max Resolution: | 4MP |
| Image Sensor: | 1/3" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0,005 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0.0005 Lux |
| IR Light LED: | 050 m |
| Lens Type: | fixed lens |
| Focal Length: | 8 mm |
| Max Aperture: | F1.6 |
| Angle of View (H): | 40° |
| Angle of View (V): | 23° |
| FPS @ D1: | 25 FPS |
| FPS @ 2MP: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Privacy Zone: | 4 |
| Audio In: | 1 channel |
| Audio Out: | 1 channel |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | No |
| Alarm Input: | 2 channels |
| Alarm Output: | 2 channels |
| Micro SD Slot: | 256 GB |
| Network Port: | 1x RJ-45 (10/100Base-T) |
| Power Supply: | DC 12V, PoE (802.3af) |
| Power Consumption: | < 11,6W |
| Operating Conditions: | -40°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Casing: | Metal |
| AcuPick: | No |
| ANPR (number plate recognition): | No |
| Dynamic Pixelation: | No |
| Face Detection: | No |
| Face Recognition: | No |
| Heatmap: | No |
| IVS: | Yes |
| Number plate detection (number plate recognition): | No |
| Perimeter Protection: | Yes |
| PPE Detection: | No |
| Quick Pick: | No |
| SMD: | Yes |
| Scene Self-Adaptation (SSA): | Yes |
| Videometadata: | No |
| Special Feature: | anti-oil feature on front glass |
Skip product gallery
Warexo Cross Selling
Dahua - PFB121W - Accessories - Wall Mount
Product Nr. 10389
Material: Aluminum
- Wall Mount Bracket
- Dimension (W x H x D): 190 mm x 58 mm x 89.5 mm
- Load Bearing: 1.0 kg
- Wall Mount Bracket
- Dimension (W x H x D): 190 mm x 58 mm x 89.5 mm
- Load Bearing: 1.0 kg
DE-Stock: 3 products (1-3 days)
EU-Stock: 351 products (10-15 days)
Dahua - PFB110W - Accessories - Wall Mount
Product Nr. 12810
- Material: Aluminum
- Load capacity: 1 kg
- Mount for box camera
- Load capacity: 1 kg
- Mount for box camera
DE-Stock: 4 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock