- 2.7 ~ 13.5 mm motor. lens
- H.265/H.264/MJPEG(secondary stream)Codec
- Max. IR ~40m
- Micro SD Slot
-IVS, SMD 4.0, AI SSA
- IP67
- DC12V, PoE
DE-Stock: 2 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 2,7 ~ 13,5 mm motorisiertes Objektiv
- Unterstützt H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (Sekundär Stream) Codec
- 120dB True WDR, Tag/Nacht(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC, SSA
- Intelligentes Video System (IVS): - Perimeter Protection mit Object Filter Mensch, Fahrzeug für Stolperdraht und Bereichsüberwachung
- IP67
- DC 12V, PoE
| Linse | Identifizieren | Erkennen | Beobachten | Entdecken |
| Weitwinkel | 6,4m | 12,8m | 25,6m |
64m |
| kompletter Zoom | 21m | 42m | 84m |
210m |

| Colour: | Black |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera Type: | Eyeball |
| Max Resolution: | 4MP |
| Image Sensor: | 1/3" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0,005 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0.0005 Lux |
| IR Light LED: | 040 m |
| Lens Type: | motorized |
| Focal Length: | 2,7 - 13,5 mm |
| Max Aperture: | F1.5 |
| Angle of View (H): | 104° ~ 29° |
| Angle of View (V): | 54° ~ 16° |
| FPS @ D1: | 25 FPS |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | Yes |
| Micro SD Slot: | 256 GB |
| Power Supply: | DC 12V, PoE (802.3af) |
| Power Consumption: | < 8.5W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Material: | Mounting-Plate metal, Camera Housing metal |
| IVS: | Yes |
| Perimeter Protection: | Yes |
| SMD: | Yes |
| Special Feature: | SMD 4.0, IVS (tripwire, intrusion), Micro SD Slot, 40m IR |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: Out of Stock
EU-Stock: 3288 products (10-15 days)
- Weight: 0.35kg
- Applicable model Bullet camera like HFW1xxx / HFW2xxx
- Applicable model Eyeball cameras, but not HDW1220RP-VF
- Dimesion Diameter 124mmx41mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 76 products (1-3 days)
EU-Stock: 1416 products (10-15 days)
- Weight: 0.27kg
- Mast Diameter : 80-150mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 30 products (1-3 days)
EU-Stock: 1957 products (10-15 days)