- 2,7 ~ 13,5mm /H:104°–29°; V: 54°–16°
- 4x LED, IR Light 50m, white Light 50m
- 1 Mic, 1/1 Alarm I/O, 1/1 Audio I/O
- IP67, IK10, DC12V, PoE
- IVS, SMD4.0, Dual illumination
DE-Stock: 38 products (1-3 days)
EU-Stock: 29 products (10-15 days)
| Lens | Identify | Recognize | Observe | Detect |
| Wide Angle | 6,4m | 12,8m | 25,6m |
64m |
| Tele Zoom | 21m | 42m | 84m |
210m |

Smart Dual Illuminators
Dahua Smart Dual Illuminators technology adopts smart algorithm to detect targets. Usually, the IR illuminator is on at night; when the target appears in the monitoring area, the warm light is on, and the camera records the full-color video and information of key events. That is, the camera links snapshot and video with full-color image. When the target is out of the monitoring area, the warm light is off and the IR illuminator is on, which reduces light pollution efficiently.

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera type: | Dome |
| Max Resolution: | 4MP |
| Image Sensor: | 1/2.9" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0,005 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0.0005 Lux |
| IR Light LED: | 050 m |
| white light LED: | 050 m |
| Lens Type: | motorized |
| Focal Length: | 2,7 - 13,5 mm |
| Max Aperture: | F1.4 |
| Angle of View (H): | 104° ~ 27° |
| Angle of View (V): | 55° ~ 15° |
| FPS @ D1: | 25 FPS |
| FPS @ 2MP: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| WDR: | 140dB |
| Privacy Zone: | 8 |
| Audio In: | 1 channel |
| Audio Out: | 1 channel |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | Yes |
| Alarm Input: | 1 channel |
| Alarm Output: | 1 channel |
| Micro SD Slot: | 256 GB |
| Power Supply: | DC 12V, PoE (802.3af) |
| Power Consumption: | 8,8W (12V DC); 11W (PoE) |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Casing: | Metal |
| Acupick: | Yes |
| Active deterrence: | No |
| ANPR (number plate identification): | No |
| Dual Light: | Yes |
| Dynamic pixelation: | No |
| Face Detection: | Yes |
| Face Recognition: | No |
| IVS: | Yes |
| Perimeter Protection: | Yes |
| People counting: | No |
| PPE Detection: | No |
| Quick Pick: | No |
| SMD: | Yes |
| Scene Self-adaptation: | Yes |
| Videometadata: | No |
| Special Feature: | SMD4.0, Perimeter Protection, Dual Light, AcuPick |
Warexo Cross Selling
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 42 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
DE-Stock: 317 products (1-3 days)
EU-Stock: 4703 products (10-15 days)
DE-Stock: 64 products (1-3 days)
EU-Stock: 502 products (10-15 days)
- Weight: 0.36kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 43 products (1-3 days)
EU-Stock: 131 products (10-15 days)
DE-Stock: 236 products (1-3 days)
EU-Stock: 11847 products (10-15 days)