- 2,8 mm fixed lens
- H.265/H.264/MJPEG(secondary stream)Codec
- Built-in Mic
- Max. IR Distance ~30m
- Micro SD Slot
-IVS, SMD4.0
- IP67,IK10
- DC12V, PoE
DE-Stock: 6 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 2.8 mm fixed lens (102°)
- 2x IR LED, Max. IR range ~30m
- Light sensitivity colour 0.005 lux @F1.4 / black white 0.0005 lux @ F1.4
- 25 fps @ 4MP (2688 x 1520), 25 fps @ 2MP (1920 x 1080), 25 fps @ D1 (704 x 480)
- Supports H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (Secondary Stream) Codec
- 120dB True WDR, Day/Night(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC
- 1/1 Alarm In (5mA 5V DC)/ Out(300mA 12V DC) and 1/1 Audio In/Out
- Micro SD slot up to 256GB
- Built-in microphone, audio detection (sounds)
- Sound playback through audio output (Line Out) (11 predefined sounds and import custom sounds)
- SMD 4.0 (Improved motion detection triggered by people)
- Intelligent Video System (IVS): - Perimeter Protection with Object Filter Human, Vehicle for Tripwire and Area Monitoring
- 4x private masking zones
- Image rotation mode, 0° / 90° / 180° / 270° // (90° / 270° with 2688x1520 resolution and lower) // Image mirroring
- IP67, IK10
- DC 12V, PoE
| Identify | Recognize | Observe | Detect |
| 6,4m | 12,7m | 25,4m | 63,6m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera Type: | Dome |
| Max Resolution: | 4MP |
| Image Sensor: | 1/3" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0.0005 Lux |
| IR Light LED: | 030 m |
| Lens Type: | Fixed lens |
| Focal Length: | 2,8 mm |
| Max Aperture: | F1.4 |
| Angle of View (H): | 102° |
| Angle of View (V): | 54° |
| FPS @ D1: | 25 FPS |
| FPS @ 2MP: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Audio In: | 1 channel |
| Audio Out: | 1 channel |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | Yes |
| Alarm Input: | 1 channel |
| Alarm Output: | 1 channel |
| Micro SD Slot: | 256 GB |
| Power Supply: | DC 12V, PoE (802.3af) |
| Power Consumption: | 5,9W (12V DC); 7,2W (PoE) |
| Operating Conditions: | -40°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| IVS: | Yes |
| Perimeter Protection: | Yes |
| SMD: | Yes |
| Special Feature: | SMD 4.0, IVS (tripwire, intrusion), Micro SD Slot, 30m IR |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 231 products (1-3 days)
EU-Stock: 11784 products (10-15 days)
DE-Stock: 64 products (1-3 days)
EU-Stock: 2087 products (10-15 days)
DE-Stock: 19 products (1-3 days)
EU-Stock: 80 products (10-15 days)
- Weight: 0.36kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 43 products (1-3 days)
EU-Stock: 131 products (10-15 days)