- 4.5 ~ 144mm/32x optical Zoom
- Max. IR Range ~150m
- 2/1 Alarm IN/OUT, 1/1 Audio In/OUT
- IVS, SMD 4.0, Face Capture, Auto Tracking
- IP67,IK10
- POE+, DC 24V
DE-Stock: 2 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 4,5 ~ 144 mm / 32x optical zoom
- 4x IR LED, Max. IR Range ~150m Support
- Support H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (secundary Stream) Codec
- True WDR (120dB), Day/Night Auto(ICR), Ultra DNR, BLC, HLC
- 2/1 Alarm IN/OUT und 1/1 Audio In/OUT
- Perimeter Protection with Object Filter Human, Vehicle for Tripwire and Area Monitoring
- Object monitoring with object added, object removed, no filter
- IP67, IK10
- POE+, DC 24V/2.5A
- included: 1x Wall Mount (PFB305W), 1x Power Adapter (DC24V/2.5A)
| Lens | Identify | Recognize | Observe | Detect |
| full Zoom | 198m | 398m | 785m | 1986m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera Type: | PTZ |
| Max Resolution: | 2MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0,005 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0,0005 Lux |
| IR Light LED: | 150 m |
| Lens Type: | motorized |
| Focal Length: | 4,5 - 144 mm |
| Max Aperture: | F1.6 - F4.0 |
| Angle of View (H): | 58,4° ~ 3,0° |
| Angle of View (V): | 33,4° - 1,7° |
| FPS @ D1: | 25 FPS |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Audio In: | 1 channel |
| Audio Out: | 1 channel |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | No |
| Alarm Input: | 2 channels |
| Alarm Output: | 1 channel |
| Micro SD Slot: | 512 GB |
| Power Supply: | DC 12V/2,5A or PoE+ (802.3at) |
| Power Consumption: | Max. 22W |
| Operating Conditions: | -40°C ~ +70°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Casing: | Metal |
| AcuPick: | No |
| Active Deterrence: | No |
| Auto-Tracking: | Yes |
| Face Detection: | Yes |
| Face Recognition: | No |
| IVS: | Yes |
| Perimeter Protection: | Yes |
| Quick Pick: | Yes |
| SMD: | Yes |
| Videometadata: | No |
| Special Feature: | Autotracking / Starlight / SMD 4.0 / IVS: Tripwire, Intrusion, Abandoned/Missing Object, Face Event / PoE / Alarm IN/OUT |
| Weight: | 4,7 kg |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 54 products (1-3 days)
EU-Stock: 15 products (10-15 days)
DE-Stock: 23 products (1-3 days)
EU-Stock: 491 products (10-15 days)
DE-Stock: 2 products (1-3 days)
EU-Stock: 54 products (10-15 days)
- 1 Ethernet Port Input
- 1 PoE Output Port
- AC input power port
- Perfect PSU for IP Cameras
DE-Stock: 11 products (1-3 days)
EU-Stock: 201 products (10-15 days)
DE-Stock: Out of Stock
EU-Stock: Out of Stock