- 4.8 ~ 120mm/25x optical Zoom
- Max. IR ~150m
- H.265+/H.265/H.264+/H.264 Codec
- 2/1 Alarm IN/OUT, 1/1 Audio In/OUT
- IVS, Videometadata
- Auto Tracking
- IP67
- POE+, DC 12V/4A
DE-Stock: 11 products (1-3 days)
EU-Stock: 89 products (10-15 days)
- 2 megapixel / Starlight / WizMind / SMD
- 1/2.8" CMOS
- 4.8 ~ 120 mm / 25x optical zoom
- 4x IR LED, Max. IR range ~150m
- 25 fps @ 1080P (1920x1080), 25 fps @ 720P (1280x720), 25 fps @ D1
- Supports H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (secondary stream) codec
- True WDR (120dB), day/night auto (ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC
- Micro SD card slot up to 512GB
- 2/1 Alarm IN/OUT and 1/1 Audio In/OUT
- Audio detection (Audio IN for sounds)
- Private masking up to 24 areas, with up to 8 areas in one preset
- Pan/tilt range: pan: 0° ~ 360° endless; tilt: -90° ~ 90°, auto flip 180°
- Preset 300x
- Tour 8x (up to 32x preset per tour)
- Pattern 5x
- Scan 5x
- Electronic image stabiliser
- IP67 RATED
- POE+ (802.3at), DC 12V/4A
- Intelligent Video System (IVS), one selection possible per preset between:
- IVS analysis Rule type: Parking detection (6-300 sec.), Accumulation detection, Wandering detection, Object
added, removed
- Perimeter protection with human object filter, vehicle for tripwire and area monitoring
- Auto Tracking by IVS rule
- Face capture (image capture of face with metadata/attributes: Age, glasses, gender, mouth mask,
facial expression, beard)
- Video metadata, includes people Capture: image of face/body / vehicle Capture: image of vehicle; two-wheeler
Capture: Image of vehicle //
| Lens | Identify | Recognize | Observe | Detect |
| full Zoom | 165m | 331m | 654m | 1655m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera Type: | PTZ |
| Max Resolution: | 2MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0.0005 Lux |
| IR Light LED: | 150 m |
| Lens Type: | Motorized |
| Focal Length: | 4.8 - 120 mm |
| Max Aperture: | F1.6 ~ F3.5 |
| Angle of View (H): | 58,5° ~ 2.8° |
| Angle of View (V): | 33,2° ~ 1,5° |
| FPS @ D1: | 50 FPS |
| FPS @ 2MP: | 50 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Privacy Zone: | 8 |
| Audio In: | 1 channel |
| Audio Out: | 1 channel |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | No |
| Alarm Input: | 2 channels |
| Alarm Output: | 1 channel |
| Micro SD Slot: | 512 GB |
| Power Supply: | DC 12V/4A, PoE+ |
| Power Consumption: | 24W (IR on) |
| Operating Conditions: | -40°C ~ 70°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Casing: | Metal |
| AcuPick: | Yes |
| Auto-Tracking: | No |
| Dynamic Pixelation: | No |
| Face Detection: | Yes |
| Face Recognition: | No |
| Perimeter Protection: | Yes |
| Quick Pick: | No |
| SMD: | Yes |
| Videometadata: | Yes |
| Special Feature: | Autotracking / Starlight / IVS: Tripwire, Intrusion, Abandoned/Missing Object / Face Event / Videometadata / SMD / Alarm In/Out |
Warexo Cross Selling
- Weight: 0.93kg
- Dimesion Diameter 229.7mm x 168.7mm x 113.2mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 11 products (1-3 days)
EU-Stock: 11 products (10-15 days)