- 2,8 mm fixed lens
- Built-in Mic/Speaker
- Max. IR ~50m, Max. LED ~30m
- Micro SD Slot
-IVS, SMD
- IP67 / DC12V
- 4G LTE
DE-Stock: 2 products (1-3 days)
EU-Stock: 2 products (10-15 days)
- 4 megapixel / WizSense / 4G
- 1/3" inch CMOS
- 2.8 mm fixed lens
- 1x IR LED, max. IR range ~50m
- 1x warm white light LED, max. LED range ~30m
- Light sensitivity colour 0.01 lux @F1.6 / black white 0.001 lux @ F1.6
- 25 fps @ 4MP (2688x1520), 25 fps @ 2MP (1920x1080), 25 fps @ 720p (1280x720)
- Supports H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (secondary stream) codec
- True WDR (120dB), day/night auto (ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC, SSA
- Built-in eMMC memory with 8GB
- Micro SD card slot up to 256GB
- 1x SIM card slot for 4G LTE (LTE FDD: B1/3/5/7/8/20/28 // LTE TDD: B38/40/41 // WCDMA : B1/5/8 // GSM/GPRS/EDGE :B3/5/8)
- 1/1 Alarm In (5mA 5V DC)/ Out(300mA 12V DC)
- 1/1 Audio In/OUT
- Built-in microphone
- Built-in loudspeaker
- Zone masking up to 4 areas
- IP67 RATED
- DC 12V/0.7A (no PoE!)
- SMD (Improved motion detection is triggered by people and or vehicles)
- Perimeter protection through tripwire and area monitoring when people and/or vehicles are detected
- PIR motion detector range up to 10m (mounting height 2.5m horizontal), 5m (mounting height 2m, 30° angle H)
- Active deterrence by LED light, sound alarm (11 predefined sounds and import of customised sounds)
- includes: 2x antenna, 1x wall bracket PFB121W
| Identify | Recognize | Observe | Detect |
| 6,4m | 12,7m | 25,4m | 63,6m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera Type: | Bullet |
| Max Resolution: | 4MP |
| Image Sensor: | 1/3" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0,01 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0.001 Lux |
| IR Light LED: | 050 m |
| White Light LED: | 030 m |
| Lens Type: | fixed lens |
| Focal Length: | 2,8 mm |
| Max Aperture: | F1.6 |
| Angle of View (H): | 102° |
| Angle of View (V): | 54° |
| FPS @ 2MP: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Audio In: | 1 channel |
| Audio Out: | 1 channel |
| Loudspeaker: | Yes |
| Siren: | Yes |
| Microphone: | Yes |
| Alarm Input: | 1 channel |
| Alarm Output: | 1 channel |
| Micro SD Slot: | 256 GB |
| Network Port: | 1x RJ-45(10/100Base-T) |
| Power Supply: | DC12V |
| Power Consumption: | Max. 7,5W |
| Operating Conditions: | -40°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Сellular Network: | Yes |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Casing: | Metal |
| Network Mode: | 4G / 3G / GPRS |
| AcuPick: | No |
| Active Deterrence: | Yes |
| Dual Light: | Yes |
| Face Detection: | No |
| Face Recognition: | No |
| Heatmap: | No |
| IVS: | Yes |
| Perimeter Protection: | Yes |
| People Counting: | No |
| Quick Pick: | Yes |
| SMD: | Yes |
| Scene Self-Adaptation (SSA): | Yes |
| Special Feature: | 4G, SMD, IVS (tripwire, intrusion), Micro SD Slot, 50m IR, wihte LED 30m |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 129 products (1-3 days)
EU-Stock: 1225 products (10-15 days)
- Support working with indicator light
- Support -30°C ~ +70°C wide-range temperature operation
- Accurate overcurrent, overvoltage protection
DE-Stock: 44 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
DE-Stock: 4 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock