- 2MP/WizSense/SMD Plus 2.0
- 2.7 ~ 13.5 mm motor. lens
- H.265/H.264/MJPEG(secondary stream)Codec
- Max. IR ~60m
- Micro SD Slot
-IVS, SMD 2.0
- IP67
- DC12V, PoE
- 2.7 ~ 13.5 mm motor. lens
- H.265/H.264/MJPEG(secondary stream)Codec
- Max. IR ~60m
- Micro SD Slot
-IVS, SMD 2.0
- IP67
- DC12V, PoE
DE-Stock: 5 products (1-3 days)
EU-Stock: 57 products (10-15 days)
- 2 Megapixel / WizSense / SMD Plus (2.0)
- 1/2.8" CMOS
- 2.7 ~ 13.5 mm motorised lens
- 4x IR LED, Max. IR range ~60m
- Light sensitivity colour 0.002 lux @F1.5 / black white 0.0002 lux @ F1.5
- 25 fps @ 2MP (1920 x 1080), 25 fps @ D1 (704 x 480)
- Supports H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (Secondary Stream) Codec
- 120dB True WDR, Day/Night(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC
- Micro SD card slot up to 256GB
- Built-in microphone, audio detection (noise)
- SMD Plus (2.0) (Improved motion detection triggered by people)
- Intelligent Video System (IVS): - Perimeter Protection with Object Filter Human, Vehicle for Tripwire and Area Monitoring
- Image rotation mode, 0° / 90° / 180° / 270° // Image mirroring
- 1/2.8" CMOS
- 2.7 ~ 13.5 mm motorised lens
- 4x IR LED, Max. IR range ~60m
- Light sensitivity colour 0.002 lux @F1.5 / black white 0.0002 lux @ F1.5
- 25 fps @ 2MP (1920 x 1080), 25 fps @ D1 (704 x 480)
- Supports H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (Secondary Stream) Codec
- 120dB True WDR, Day/Night(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC
- Micro SD card slot up to 256GB
- Built-in microphone, audio detection (noise)
- SMD Plus (2.0) (Improved motion detection triggered by people)
- Intelligent Video System (IVS): - Perimeter Protection with Object Filter Human, Vehicle for Tripwire and Area Monitoring
- Image rotation mode, 0° / 90° / 180° / 270° // Image mirroring
- Privacy masking 4x areas
- IP67
- DC 12V, PoE
- IP67
- DC 12V, PoE
| Lens | Identify | Recognize | Observe | Detect |
| Wide Angle | 4,4m | 8,8m | 17,6m |
44,1m |
| Tele Zoom | 14,8m | 28,9m | 57,9m |
144,8m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera type: | Bullet |
| Max Resolution: | 2MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0.002 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0.0002 Lux |
| IR Light LED: | 060 m |
| Lens Type: | Motorized |
| Focal Length: | 2,7 - 13.5 mm |
| Max Aperture: | F1.5 |
| Angle of View (H): | 108° ~ 30° |
| Angle of View (V): | 56° ~ 17° |
| FPS @ D1: | 25/30 FPS |
| FPS @ 2MP: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | Yes |
| Micro SD Slot: | 256 GB |
| Power Supply: | DC 12V, PoE (802.3af) |
| Power Consumption: | 8,6W (12V DC); 9,9W (PoE) |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Casing: | Metal |
| Acupick: | No |
| Active deterrence: | No |
| IVS: | Yes |
| Perimeter Protection: | Yes |
| Quick Pick: | No |
| SMD: | Yes |
| Special Feature: | SMD Plus (2.0), IVS (tripwire, intrusion), Micro SD Slot, 60m IR, Built-in-Mic |
Skip product gallery
Warexo Cross Selling
Dahua - PFA130-E - Accessories - Junction Box
Product Nr. 12000
- Material: Aluminum
- Weight: 0.35kg
- Applicable model Bullet camera like HFW1xxx / HFW2xxx
- Applicable model Eyeball cameras, but not HDW1220RP-VF
- Dimesion Diameter 124mmx41mm
- Load Bearing: 3kg
- Weight: 0.35kg
- Applicable model Bullet camera like HFW1xxx / HFW2xxx
- Applicable model Eyeball cameras, but not HDW1220RP-VF
- Dimesion Diameter 124mmx41mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 174 products (1-3 days)
EU-Stock: 4017 products (10-15 days)
Dahua - PFA122 - Accessories - Junction Box
Product Nr. 11214
Material: Aluminum, Junction Box, Neat & Integrated design, Dimension (W x D x H): 134 mm x 134 mm x 55 mm, Operating Temperature: from -40°C to +60°C
DE-Stock: 225 products (1-3 days)
EU-Stock: 333 products (10-15 days)