- 12MP/WizMind
- 1,85 mm fixed lens
- H.265/H.264/MJPEG Codec
- Built-in Mic, Speaker
- 2/2 Alarm In/Out, 1/1 Audio In/Out
- Max. IR ~10m
- Micro SD Slot
- IVS, People Counting
- IP67, IK10
- DC 12V, PoE
- 1,85 mm fixed lens
- H.265/H.264/MJPEG Codec
- Built-in Mic, Speaker
- 2/2 Alarm In/Out, 1/1 Audio In/Out
- Max. IR ~10m
- Micro SD Slot
- IVS, People Counting
- IP67, IK10
- DC 12V, PoE
DE-Stock: 7 products (1-3 days)
EU-Stock: 17 products (10-15 days)
- 12 Megapixel / WizMind
- 1/1.7" inch CMOS
- 1,85 mm fixed lens
- 1,85 mm fixed lens
- 3x IR LED´s Max. IR Range ~10m
- Light sensitivity colour 0.01 lux @F2.0 / black white 0.001 lux @ F2.0
- 25 fps @ 12MP (4000×3000), 25 fps @ 8MP (2880x2880), 25 fps @ 3MP (2048x1536), 25 fps @ D1 (704x576)
- Supports H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (Sub-Stream) Codec
- DWDR, Day/Night (ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC
- Supports H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG (Sub-Stream) Codec
- DWDR, Day/Night (ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC
- 2/2 Alarm In (5mA 5VDC) / Out (300mA 30VDC)
- 1/1 Audio In/Out
- Micro SD Slot, up to 256GB
- Micro SD Slot, up to 256GB
- Bulit-in Mic, Audio detection (noise)
- Play sound through audio output (Line Out) or through built-in speaker (11 predefined tones and import of custom tones)
- Motion detection
- Intelligent Video System (IVS) choose between one:
- IVS Intrusion, tripwire /
- Heat Map /
- People Counting People counting in 4 areas, number of people threshold alarm, 4 queue management, stranding alarm, number of people alarm, number of people heat map, average stranding heat map, track map and export (Report max range is 1 week.)
- Queue Management Alerting by waiting time and/or waiting number
- IP67, IK10
- DC 12V, PoE+
- IP67, IK10
- DC 12V, PoE+
DORI (Detect, Observe, Recognize, Identify) Distance
Detect 40 m / Observe 16 m / Recognize 8 m / Identify 4 m
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | IP |
| Camera Type: | Fisheye |
| Max Resolution: | 12MP |
| Image Sensor: | 1/1,7" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0.05 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0,001 Lux |
| IR Light LED: | 010 m |
| Lens Type: | fixed lens |
| Focal Length: | 1.85 mm |
| Max Aperture: | F2.0 |
| Angle of View (H): | 185° |
| Angle of View (V): | 180° |
| FPS @ D1: | 25 FPS |
| FPS @ 12MP: | 25 FPS |
| FPS @ 3MP: | 25 FPS |
| FPS @ 8MP: | 25 FPS |
| WDR: | DWDR |
| Audio In: | 1 channel |
| Audio Out: | 1 channel |
| Loudspeaker: | Yes |
| Microphone: | Yes |
| Alarm Input: | 2 channels |
| Alarm Output: | 2 channels |
| Micro SD Slot: | 256 GB |
| Power Supply: | DC 12V, PoE+ |
| Power Consumption: | Max. 12,9W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Casing: | Metal |
| IVS: | Yes |
| People Counting: | Yes |
| Special Feature: | IVS: Tripwire, Intrusion, Heatmap, People Counting, Queue Management, Bulit-in-Mic and speaker |
Skip product gallery
Warexo Cross Selling
Dahua - PFA132-E - Accessories - Junction Box
Product Nr. 13260
Material: Aluminum, Junction Box for Fisheye, Dimension (Ø x H): 156 mm x 39,8 mm
DE-Stock: 11 products (1-3 days)
EU-Stock: 74 products (10-15 days)
Dahua - PFA100 - Hanging Mount Adapter
Product Nr. 10370
Material: Aluminum, Hanging Mount Adapter, Neat & Integrated design, Dimension (Ø x H): 150.8 mm x 37 mm, Pipe Thread: 1 ″ PF, Operating Temperature: -40ºC bis 60ºC, Humidity: 0 - 90 % RH
DE-Stock: 20 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock