- 2,7 ~ 13,5mm motorized lens
- Max. 15fps@8MP
- HDCVI/AHD/TVI/CVBS Output
- 120db true WDR, 3DNR, BLC, HLC, built-in-Mic
- Max. IR length ~60m, Smart IR
- IP67, IK10, DC12V
DE-Stock: 20 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 2.7 ~ 13.5mm motor. Lens
- 3x IR LED, Max. IR range ~60m, Smart IR
- 15fps @ 8MP (3840x2160), 25fps @ 5MP (2880x1620)
- 1x BNC connector
- Multi-format HDCVI / TVI / AHD / CVBS (switch only via DIP switch on cable head)
- Built-in microphone (can be deactivated in OSD menu)
- 8x masking via OSD menu
- 120dB true WDR, 3DNR, BLC, HLC
- IP67, IK10
- DC12V
|
DORI (Detect, Observe, Recognize, Identify) |
||||
|
Lens |
Identify |
Recognize |
Observe |
Detect |
|
Wide Angle |
8,3m |
16,7m |
33,4m |
83,4m |
|
Tele Zoom |
19m |
37,9m |
75,8m |
189,6m |
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera Type: | Dome |
| Max Resolution: | 8MP |
| Minimum Illumination (Color): | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0,0001 Lux |
| IR Light LED: | 060 m |
| Lens Type: | motorized |
| Focal Length: | 2,7 - 13,5 mm |
| Max Aperture: | F1.5 |
| Angle of View (H): | 113° ~ 47° |
| Angle of View (V): | 60° ~ 26° |
| FPS @ 5MP: | 25 FPS |
| FPS @ 8MP: | 15 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Microphone: | Yes |
| Power Supply: | DC 12V |
| Power Consumption: | Max. 7,8W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Special Feature: | Starlight / Built-in Mic |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 26 products (1-3 days)
EU-Stock: 35 products (10-15 days)
DE-Stock: 171 products (1-3 days)
EU-Stock: 8928 products (10-15 days)
DE-Stock: 63 products (1-3 days)
EU-Stock: 626 products (10-15 days)
- Weight: 0.36kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 43 products (1-3 days)
EU-Stock: 251 products (10-15 days)