- 2,7 ~ 13,5mm motorized lens
- Max. 25fps@5MP(16:9)
- HDCVI/AHD/TVI/CVBS Output
- 120db true WDR, 3DNR, BLC, HLC, built-in-Mic
- Max. IR length ~80m, Smart IR
- IP67, DC12V
DE-Stock: 21 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 2,7 ~ 13.5 mm motorized lens
- 5MP, 4MP, 1080p HDCVI resolution switchable via OSD menu
- Multi-format HDCVI /TVI /AHD /CVBS (only switchable with DIP Switch)
- 8x Privacy Masking with OSD
- 120dB True WDR, 3DNR, BLC, HLC, WDR
- IP67, IK10, DC 12V
|
DORI (Detect, Observe, Recognize, Identify) |
||||
|
Lens |
Identify |
Recognize |
Observe |
Detect |
|
Wide Angle |
6,4m |
12,8m |
25,6m |
64m |
|
Tele Zoom |
21m |
42m |
84m |
210m |
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera type: | Bullet |
| Max Resolution: | 5MP |
| Image Sensor: | 1/2.7" CMOS |
| Minimum Illumination: | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| IR Light LED: | 080 m |
| Lens Type: | motorized |
| Focal Length: | 2,7 - 13,5 mm |
| Max Aperture: | F1.6 |
| Angle of View (H): | 113° ~ 31,4° |
| Angle of View (V): | 58° ~ 17,6° |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| FPS @ 5MP: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Microphone: | Yes |
| Power Supply: | DC 12V / 2A |
| Power Consumption: | Max. 10.7W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Casing: | Aluminium |
| Special Feature: | Starlight / built-in-mic, dual power |
Warexo Cross Selling
- Weight: 0.35kg
- Applicable model Bullet camera like HFW1xxx / HFW2xxx
- Applicable model Eyeball cameras, but not HDW1220RP-VF
- Dimesion Diameter 124mmx41mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 174 products (1-3 days)
EU-Stock: 4017 products (10-15 days)
DE-Stock: 225 products (1-3 days)
EU-Stock: 333 products (10-15 days)
- Weight: 0.27kg
- Mast Diameter : 80-150mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 71 products (1-3 days)
EU-Stock: 3 products (10-15 days)
- Support working with indicator light
- Support -30°C ~ +70°C wide-range temperature operation
- Accurate overcurrent, overvoltage protection
DE-Stock: 56 products (1-3 days)
EU-Stock: 291 products (10-15 days)
DE-Stock: 26 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock