- 5 MP/Starlight
- 2,7 ~ 13,5mm motorized lens
- Max. 25fps@5MP(16:9)
- HDCVI/AHD/TVI/CVBS Output
- 120db true WDR, 3DNR, BLC, HLC, built-in-Mic
- Max. IR length ~80m, Smart IR
- IP67, DC12V/AC24V
- 2,7 ~ 13,5mm motorized lens
- Max. 25fps@5MP(16:9)
- HDCVI/AHD/TVI/CVBS Output
- 120db true WDR, 3DNR, BLC, HLC, built-in-Mic
- Max. IR length ~80m, Smart IR
- IP67, DC12V/AC24V
DE-Stock: 13 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 5 Megapixel / Starlight
- 2,7 ~ 13.5 mm motorized lens
- 2,7 ~ 13.5 mm motorized lens
- Max. IR Range ~80m, Smart IR
- 25fps @ 5MP (2880 x 1620), 25fps @ 4MP (2560 x 1440), 25fps @ 1080p (1920 x 1080)
- 5MP, 4MP, 1080p HDCVI resolution switchable via OSD menu
- Multi-format HDCVI /TVI /AHD /CVBS (only switchable with DIP Switch)
- 5MP, 4MP, 1080p HDCVI resolution switchable via OSD menu
- Multi-format HDCVI /TVI /AHD /CVBS (only switchable with DIP Switch)
- Built-in-Mic
- 8x Privacy Masking with OSD
- 120dB True WDR, 3DNR, BLC, HLC, WDR
- IP67
- 8x Privacy Masking with OSD
- 120dB True WDR, 3DNR, BLC, HLC, WDR
- IP67
- AC24V or DC12V
|
DORI (Detect, Observe, Recognize, Identify) |
||||
|
Lens |
Identify |
Recognize |
Observe |
Detect |
|
Wide Angle |
6,4m |
12,8m |
25,6m |
64m |
|
Tele Zoom |
21m |
42m |
84m |
210m |
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera Type: | Bullet |
| Max Resolution: | 5MP |
| Image Sensor: | 1/2,7" CMOS |
| Minimum Illumination: | 0.001 Lux |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| IR Light LED: | 080 m |
| Lens Type: | motorized |
| Focal Length: | 2,7 - 13,5 mm |
| Max Aperture: | F1.7 |
| Angle of View (H): | 113° ~ 31,4° |
| Angle of View (V): | 58° ~ 17,6° |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| FPS @ 5MP: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Microphone: | Yes |
| Power Supply: | DC 12V or AC 24V |
| Power Consumption: | Max. 12.5W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Casing: | Aluminium |
| Special Feature: | Starlight / built-in-mic, dual power |
Skip product gallery
Warexo Cross Selling
Dahua - PFA130-E - Accessories - Junction Box
Product Nr. 12000
- Material: Aluminum
- Weight: 0.35kg
- Applicable model Bullet camera like HFW1xxx / HFW2xxx
- Applicable model Eyeball cameras, but not HDW1220RP-VF
- Dimesion Diameter 124mmx41mm
- Load Bearing: 3kg
- Weight: 0.35kg
- Applicable model Bullet camera like HFW1xxx / HFW2xxx
- Applicable model Eyeball cameras, but not HDW1220RP-VF
- Dimesion Diameter 124mmx41mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 114 products (1-3 days)
EU-Stock: 3487 products (10-15 days)
Dahua - PFA122 - Accessories - Junction Box
Product Nr. 11214
Material: Aluminum, Junction Box, Neat & Integrated design, Dimension (W x D x H): 134 mm x 134 mm x 55 mm, Operating Temperature: from -40°C to +60°C
DE-Stock: 1 product (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock