- 2.7 ~ 13.5 mm motorized lens
- 120dB true WDR,3DNR,BLC,HLC
- HDCVI/AHD/TVI/CVBS Output
- Bulit in Mic
- Max. IR Range ~60m
- IP67, DC 12V
DE-Stock: 20 products (1-3 days)
EU-Stock: 38 products (10-15 days)
- 5 Megapixel / Starlight
- 1/2.7" inch CMOS
- 2,7 ~ 13,5 mm motor. Lens / Auto Focus
- 2x IR LED, Max. IR range ~60m
- Smart IR, day / night switching
- Light sensitivity 0,001 lux @F1.6 / IR at 0 lux
- 25fps @ 5MP (2880 x 1620), 25fps @ 4MP (2560 x 1440), 25fps @ 1080p (1920 x 1080)
- 5MP (16:9), 4MP, 1080p HDCVI resolution switching via OSD menu
- Multi-format HDCVI / TVI / AHD / CVBS (switching only via DIP switch on cable head)
- Built-in microphone (can be deactivated in OSD menu)
- 8x private masking zones via OSD menu
- 120dB true WDR, 3DNR / BLC / HLC
- IP67
- DC 12V
- Aluminium material
|
DORI (Detect, Observe, Recognize, Identify) |
||||
|
Lens |
Identify |
Recognize |
Observe |
Detect |
|
Wide Angle |
6,4m |
12,8m |
25,6m |
64m |
|
Tele Zoom |
21m |
42m |
84m |
210m |
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera Type: | Eyeball |
| Max Resolution: | 5MP |
| Image Sensor: | 1/2.7" CMOS |
| Minimum Illumination: | 0.001 Lux |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| IR Light LED: | 060 m |
| Lens Type: | Motorized |
| Focal Length: | 2.7 - 13.5 mm |
| Max Aperture: | F1.6 |
| Angle of View (H): | 113° ~ 31,4° |
| Angle of View (V): | 58° - 17,6° |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| FPS @ 5MP: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Microphone: | Yes |
| Power Supply: | DC 12V |
| Power Consumption: | Max. 7.9W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Special Feature: | Starlight / Smart IR / IR Distance 60m / IP67 / Multiformat / Multi-language OSD |
Warexo Cross Selling
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 42 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Weight: 0.27kg
- Mast Diameter : 80-150mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 71 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
DE-Stock: 234 products (1-3 days)
EU-Stock: 11784 products (10-15 days)
DE-Stock: 313 products (1-3 days)
EU-Stock: 4690 products (10-15 days)
- Weight: 0.35kg
- Applicable model Bullet camera like HFW1xxx / HFW2xxx
- Applicable model Eyeball cameras, but not HDW1220RP-VF
- Dimesion Diameter 124mmx41mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 174 products (1-3 days)
EU-Stock: 3957 products (10-15 days)