- 2.7 ~ 12 mm motorized lens
- DWDR,2DNR
- HD/SD/Multi-format Output (switchable)
- Bulit in Mic
- Max. IR Range ~60m
- IP67, DC 12V
DE-Stock: 27 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 5 megapixel
- 1/2.7" inch CMOS
- 2.7 ~ 12mm motorized lens / no auto focus
- 25fps@5MP (2880x1620), 25fps@4MP, 25fps@1080p
- 2x IR LED, Max. IR range ~60m
- Light sensitivity 0.005 lux @F1.6 / IR at 0 lux
- Smart IR, day / night switching
- DWDR, 3DNR / BLC / HLC
- Built-in microphone
- IP67
- DC 12V
- Material Aluminum
- HD/SD / Multiformat output (1x BNC connector), HDCVI / TVI / AHD / CVBS (format switching with PFM820 controller only for 1080p/ HD/SD via OSD menu)
- Zoom and Focus settings motorized, no Auto Focus!
|
DORI (Detect, Observe, Recognize, Identify) |
||||
|
Lens |
Identify |
Recognize |
Observe |
Detect |
|
Wide Angle |
6,9m |
13,8m |
27,6m |
69m |
|
Tele Zoom |
19,16m |
38,32m |
76,64m |
191,6m |
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera type: | Eyeball |
| Max Resolution: | 5MP |
| Image Sensor: | 1/2,7" CMOS |
| Minimum Illumination: | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| IR Light LED: | 060 m |
| Lens Type: | Motorized |
| Focal Length: | 2.7 - 12 mm |
| Max Aperture: | F1.6 |
| Angle of View (H): | 130° ~ 39° |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| FPS @ 5MP: | 25 FPS |
| WDR: | DWDR |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Microphone: | Yes |
| Power Supply: | DC 12V |
| Power Consumption: | Max. 6.6W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Special Feature: | Starlight / Smart IR / IR Distance 60m / IP67 / Multiformat / Multi-language OSD / Zoom and Focus motorized, no Auto-Focus |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 315 products (1-3 days)
EU-Stock: 4703 products (10-15 days)
- Weight: 0.35kg
- Applicable model Bullet camera like HFW1xxx / HFW2xxx
- Applicable model Eyeball cameras, but not HDW1220RP-VF
- Dimesion Diameter 124mmx41mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 174 products (1-3 days)
EU-Stock: 4017 products (10-15 days)
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 42 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
DE-Stock: 236 products (1-3 days)
EU-Stock: 11824 products (10-15 days)