- 2.8 mm fixed lens
- DWDR, 2DNR
- HD/SD / Multi-format Output (switchable)
- Max. IR Range ~30m
- IP67, DC 12V
DE-Stock: 12 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 5 megapixel
- 1/2.7" inch CMOS
- 2.8 mm fixed lens
- 1x IR LED, Max. IR range ~30m
- Light sensitivity 0,005 lux @F1.6 / IR at 0 lux
- 25fps @ 5MP (2880 x 1620)
- 1x BNC connector
- HD/SD / multi-format output (1x BNC connector), HDCVI / TVI / AHD / CVBS (format switching with PFM820 controller only at 1080p resolution / HD/SD via OSD menu)
- DWDR, 2DNR / BLC / HLC
- Built-in microphone
- IP67 RATING
- DC 12V
- To use the 5MP HDCVI camera in 16:9 display, the firmware of the XVR must be updated to the following version V4.001.0000001.0.R.200908 or a newer version.
|
DORI (Detect, Observe, Recognize, Identify) |
||||
|
Lens |
Identify |
Recognize |
Observe |
Detect |
| 2,8mm |
6,4m |
12,7m |
25,4m |
63,6m |
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera type: | Eyeball |
| Max Resolution: | 5MP |
| Image Sensor: | 1/2,7" CMOS |
| Minimum Illumination: | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| IR Light LED: | 030 m |
| Lens Type: | Fixed lens |
| Focal Length: | 2.8 mm |
| Max Aperture: | F1.6 |
| Angle of View (H): | 111° |
| Angle of View (V): | 58° |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| FPS @ 5MP: | 25 FPS |
| WDR: | DWDR |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Microphone: | Yes |
| Power Supply: | DC 12V |
| Power Consumption: | Max. 3.2W |
| Operating Conditions: | -40°C ~ +60°C / Less than 90% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Casing: | Metal |
Warexo Cross Selling
- Junction Box
- Neat & Integrated design
- Load Bearing: 1 kg
- Weight: 0.16 kg
DE-Stock: 37 products (1-3 days)
EU-Stock: 80 products (10-15 days)
DE-Stock: 26 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
DE-Stock: 15 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Support working with indicator light
- Support -30°C ~ +70°C wide-range temperature operation
- Accurate overcurrent, overvoltage protection
DE-Stock: 54 products (1-3 days)
EU-Stock: 291 products (10-15 days)
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 42 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock