- 2,7 ~ 13,5mm motorized lens
- Max. 25fps@5MP(16:9)
- HDCVI/AHD/TVI/CVBS Output
- 120db true WDR, 3DNR, BLC, HLC
- Max. IR length ~30m, Smart IR
- IP67, IK10, DC12V/AC24V
DE-Stock: 13 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 2,7 ~ 13.5 mm motorized lens
- 5MP, 4MP, 1080p HDCVI resolution switchable via OSD menu
- Multi-format HDCVI /TVI /AHD /CVBS (only switchable with DIP Switch)
- 8x Privacy Masking with OSD
- 120dB True WDR, 3DNR, BLC, HLC, WDR
- IP67, IK10
|
DORI (Detect, Observe, Recognize, Identify) |
||||
|
Lens |
Identify |
Recognize |
Observe |
Detect |
|
Wide Angle |
6,4m |
12,8m |
25,6m |
64m |
|
Tele Zoom |
21m |
42m |
84m |
210m |
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera type: | Dome |
| Max Resolution: | 5MP |
| Image Sensor: | 1/2,7" CMOS |
| Minimum Illumination: | 0.001 Lux |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| IR Light LED: | 030 m |
| Lens Type: | Motorized |
| Focal Length: | 2,7 - 13.5 mm |
| Max Aperture: | F1.6 |
| Angle of View (H): | 113° ~ 31,4° |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| FPS @ 5MP: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Power Supply: | DC 12V or AC 24V |
| Power Consumption: | Max. 8.7W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Special Feature: | Starlight / 5MP / |
Warexo Cross Selling
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 42 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
DE-Stock: 315 products (1-3 days)
EU-Stock: 4703 products (10-15 days)
DE-Stock: 236 products (1-3 days)
EU-Stock: 11824 products (10-15 days)
- Rain Shade for Dome cameras
- Neat & Integrated design
DE-Stock: 24 products (1-3 days)
EU-Stock: 212 products (10-15 days)