- 2,7 ~ 13,5mm motorized lens
- Max. 25fps@5MP(16:9)
- HDCVI/AHD/TVI/CVBS Output
- 120dB true WDR, 3DNR, BLC, HLC
- Max. IR length ~60m, Smart IR
- IP67, IK10, DC12V
DE-Stock: 16 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 2,7 ~ 13,5mm motor. Lens, with Auto Focus
- 3x IR LED, Max. IR range ~60m, Smart IR
- Light sensitivity colour 0.01 lux @F1.6 / black white 0.001 lux @ F1.6
- 25fps @ 5MP (2880 x 1620), 25fps @ 4MP (2560 x 1440), 25fps @ 1080p (1920 x 1080)
- 120dB True WDR, Day/Night(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC, HLC HLC-Pro
- 1x BNC connector
- built-in microphone (can be deactivated in OSD menu)
- 5MP, 4MP, 1080p HDCVI resolution switching via OSD menu
- Multi-format HDCVI / TVI / AHD / CVBS (switching only via DIP switch on cable head)
- 8x masking via OSD menu
- IP67, IK10,
- DC12V
|
DORI (Detect, Observe, Recognize, Identify) |
||||
|
Lens |
Identify |
Recognize |
Observe |
Detect |
|
Wide Angle |
6,4m |
12,8m |
25,6m |
64m |
|
Tele Zoom |
21m |
42m |
84m |
210m |
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera type: | Dome |
| Max Resolution: | 5MP |
| Minimum Illumination (Color): | 0,01 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0.001 Lux |
| IR Light LED: | 030 m |
| Lens Type: | motorized |
| Focal Length: | 2,7 - 13,5 mm |
| Max Aperture: | F1.6 |
| Angle of View (H): | 113° ~ 31,4° |
| Angle of View (V): | 58° ~ 17,6° |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| FPS @ 5MP: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Loudspeaker: | No |
| Microphone: | Yes |
| Power Supply: | DC 12V |
| Power Consumption: | Max. 7.6W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Special Feature: | Starlight / 5MP / Mic |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 27 products (1-3 days)
EU-Stock: 247 products (10-15 days)
DE-Stock: 272 products (1-3 days)
EU-Stock: 13119 products (10-15 days)
- Support working with indicator light
- Support -30°C ~ +70°C wide-range temperature operation
- Accurate overcurrent, overvoltage protection
DE-Stock: 60 products (1-3 days)
EU-Stock: 749 products (10-15 days)
DE-Stock: 64 products (1-3 days)
EU-Stock: 502 products (10-15 days)
- Weight: 0.36kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 51 products (1-3 days)
EU-Stock: 131 products (10-15 days)