- 1,4mm panorama fix lens
- Max. IR ~10m
- 25fps @ 5MP(2592x1944)
- built-in-mic
- 120dB true WDR,3DNR
- DC 12V
DE-Stock: 1 product (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 5 Megapixel / Starlight
- 1,4 mm panoramic fix lens
- Max. IR Range ~10m
- 25fps @ 5MP (2592 x 1944), 25fps @ 4MP (2560 x1440)
- HDCVI Output (1 Stecker)
- 120dB true WDR, 3DNR, BLC, HLC
- built in mic
- DC 12V
- ! HDCVI Fisheye Dewraping, only possible with XVR-I recorder web interface or SmartPSS software, please contact us !
DORI (Detect, Observe, Recognize, Identify) Distance
Detect 28 m / Observe 12 m / Recognize 6 m / Identify 3 m
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera type: | Fisheye |
| Max Resolution: | 5MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination (Day): | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| IR Light LED: | 010 m |
| Lens Type: | Fixed lens |
| Focal Length: | 1.4 mm |
| Max Aperture: | F2.0 |
| Angle of View (H): | 180° |
| Angle of View (V): | 180° |
| FPS @ 4MP: | 25 FPS |
| FPS @ 5MP: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Power Supply: | DC 12V |
| Power Consumption: | Max. 7.3W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Special Feature: | Fisheye |
Warexo Cross Selling
- Support working with indicator light
- Support -30°C ~ +70°C wide-range temperature operation
- Accurate overcurrent, overvoltage protection
DE-Stock: 60 products (1-3 days)
EU-Stock: 749 products (10-15 days)
DE-Stock: 26 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
DE-Stock: 272 products (1-3 days)
EU-Stock: 13119 products (10-15 days)
DE-Stock: 25 products (1-3 days)
EU-Stock: 20 products (10-15 days)