- 5 ~ 80 mm motor. Lens
- no IR
- 25fps@1080P
- IP66,IK10
- DC12V/3A
DE-Stock: Out of Stock
EU-Stock: Out of Stock
- 2 Megapixel / Starlight
- 1/2.8" CMOS
- 5 ~ 80 mm / 16x optical zoom / motorized lens
- no IR
- Light sensitivity color 0.005 lux @F1.6 / black white 0.0005 lux @ F1.6
- 25 fps @ 1080P(1920 x 1080), 25/50 fps @ 720P(1280 x 720)
- 1x BNC connector
- 1x RS485 connection (baud rate: 1200 - 9600 bps); DH-SD / Pelco-P/D
- Multi-format HDCVI / TVI / AHD / SD / CVBS (switching only via OSD menu or DIP switch)
- 2/1 Alarm In/Out and 1 Audio In
- True WDR (120 dB), day/night auto (ICR), 3DNR, BLC, HLC
- Pan/tilt range: Pan: 0° ~ 360° endless; Tilt: 0° ~ 90°, auto flip 180°
- Preset 300x
- Tour 8x (up to 32x preset per tour)
- Pattern 5x
- Scan 5x
- IP66, IK10
- DC 12V 3A
- Scope of delivery includes: 1x power supply unit (DC12V / 3A) / 1x wall bracket (PFB300S) / 1x adapter (PFA110)
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera Type: | PTZ |
| Max Resolution: | 2MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0,0005 Lux |
| IR Light LED: | no IR |
| Lens Type: | Motorized |
| Focal Length: | 5 - 80 mm |
| Max Aperture: | F1.6 ~ F2.8 |
| Angle of View (H): | 59,6° ~ 5,4° |
| Angle of View (V): | 34,6° ~ 3,0° |
| FPS @ 720p: | 25 FPS |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Audio In: | 1 channel |
| Alarm Input: | 2 channels |
| Alarm Output: | 1 channel |
| Power Supply: | DC 12V / 3A |
| Power Consumption: | Max. 12W |
| RS485: | 1x Control connection |
| Operating Conditions: | -40°C ~ 60°C / Less than 90% RH |
| Ingress Protection: | IP 66 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Casing: | Metal |
| Special Feature: | Starlight, Alarm In Out |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 2 products (1-3 days)
EU-Stock: 39 products (10-15 days)
DE-Stock: 2 products (1-3 days)
EU-Stock: 54 products (10-15 days)
DE-Stock: 17 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
DE-Stock: 23 products (1-3 days)
EU-Stock: 491 products (10-15 days)
DE-Stock: 8 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock