- 2 MP/Starlight
- 2,7 ~ 11mm motor. lens
- no IR
- 25fps@MP
- IP66, IK10
- DC 12V 1,5A
- 2,7 ~ 11mm motor. lens
- no IR
- 25fps@MP
- IP66, IK10
- DC 12V 1,5A
DE-Stock: 5 products (1-3 days)
EU-Stock: 14 products (10-15 days)
- 2 MP / Starlight
- 1/2,8" CMOS
- 2.7 ~ 11 mm / 4x optical zoom / motor. Lens
- no IR
- 2.7 ~ 11 mm / 4x optical zoom / motor. Lens
- no IR
- Light sensitivity colour 0.005 lux @F1.6 / black white 0.0005 lux @ F1.6
- 25fps @ 1080P(1920x1080), 25fps @ 720P (1280x720)
- 1x BNC connector
- 1x RS485 connector (baud rate: 1200 - 9600 bps); DH-SD / Pelco-P/D
- Multiformat HDCVI / TVI / AHD / SD / CVBS (switching only via OSD menu or DIP switch)
- True WDR (120dB), Day/Night Auto (ICR), 3DNR, BLC, HLC
- Pan/Tilt Range: Pan: 0° ~ 355° Limited; Tilt: 0° ~ 90°, Autoflip 108°
- 300 preset, 8 tours (32 preset per tour)
- IP66, IK10
- DC 12V 1.5A
- 25fps @ 1080P(1920x1080), 25fps @ 720P (1280x720)
- 1x BNC connector
- 1x RS485 connector (baud rate: 1200 - 9600 bps); DH-SD / Pelco-P/D
- Multiformat HDCVI / TVI / AHD / SD / CVBS (switching only via OSD menu or DIP switch)
- True WDR (120dB), Day/Night Auto (ICR), 3DNR, BLC, HLC
- Pan/Tilt Range: Pan: 0° ~ 355° Limited; Tilt: 0° ~ 90°, Autoflip 108°
- 300 preset, 8 tours (32 preset per tour)
- IP66, IK10
- DC 12V 1.5A
|
DORI |
|||
|
Identify |
Recognize |
Observe |
Detect |
|
15,2m |
30,3m |
59,9m |
151,7m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera type: | PTZ |
| Max Resolution: | 4MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0,0005 Lux |
| IR Light LED: | none |
| Lens Type: | motorized |
| Focal Length: | 2.7 - 11 mm |
| Max Aperture: | F1.6 - F2.7 |
| Angle of View (H): | 99,1° ~ 31,9° |
| Angle of View (V): | 53,4° ~ 18° |
| FPS @ 720p: | 25 FPS |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Video Output: | 1x BNC output |
| Power Supply: | DC 12V / 1,5A |
| Power Consumption: | Max. 9W |
| RS485: | 1x Control connection |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP66 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Casing: | Metal |
| Special Feature: | Starlight / 2MP / PTZ / 120dB WDR / Multi-Language OSD |
Skip product gallery
Warexo Cross Selling
Dahua - PFA137 - Accessories - Junction Box
Product Nr. 11468
Material: Aluminum , Junction Box, Neat & Integrated design, Dimension (Ø x H): 122 mm x 33.8 mm, Inch Thread: M20(G1/2"), Operating Temperature: from -40ºC to +60ºC, Humidity: 0 - 90 % RH, Load Bearing: 1.0 kg
DE-Stock: 320 products (1-3 days)
EU-Stock: 5879 products (10-15 days)
Dahua - PFA106 - Accessories - Hanging Mount Adapter
Product Nr. 11999
- Material: Aluminum
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 42 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock