- 5.3~64mm motorized lens
- HDCVI and CVBS output(2 Plugins )
- 120db true WDR
- Max. IR Range ~100m
- IP67,IK10
- DC 12V or AC 24V
DE-Stock: Out of Stock
EU-Stock: Out of Stock
- 2 Megapixel / Starlight
- 1/2.8" inch CMOS
- 5,3 ~ 64 mm motor. Lens / Auto Focus
- 4x IR LED, Max. IR range ~100m
- Smart IR, day / night switching
- Light sensitivity (colour) 0.001 lux @F1.5 / Light sensitivity (B/W) 0.0001 lux @F1.5 / IR on 0 lux
- 25fps @ 2MP (1920 x 1080) / 960H (960 x 576)
- Multi-format HDCVI / TVI / AHD /CVBS (switching via joystick under cover)
- 1x additional 2-pin CVBS output under the cover
- 1x alarm input / 1x alarm output
- 1x audio input (RCA)
- 8x private masking zones via OSD menu
- 120dB true WDR, 3DNR / BLC / HLC
- IP67 RATING
- IK10
- DC 12V, AC 24V
- Metal housing
|
DORI (Detect, Observe, Recognize, Identify) |
||||
|
Lens |
Identify |
Recognize |
Observe |
Detect |
|
Wide Angle |
7,3m |
14,6m |
29,2m |
73,1m |
|
Tele Zoom |
88,3m |
176,6m |
353,1m |
882,8m |
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera Type: | Bullet |
| Max Resolution: | 2MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination (Color): | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0.0001 Lux |
| IR Light LED: | 100 m |
| Lens Type: | Motorized |
| Focal Length: | 5.3 - 64 mm |
| Max Aperture: | F1.5 |
| Angle of View (H): | 59° ~ 5° |
| Angle of View (V): | 33° ~ 3° |
| FPS @ 720p: | 25 FPS |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI / 1x BNC output: CVBS |
| Audio In: | 1 channel |
| Alarm Input: | 1 channel |
| Alarm Output: | 1 channel |
| Power Supply: | DC 12V or AC 24V |
| Power Consumption: | Max. 14W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ 60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Casing: | Metal |
| Special Feature: | Starlight / 12x Optical Zoom / up to 3x CBVS Output |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 26 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
DE-Stock: 130 products (1-3 days)
EU-Stock: 1225 products (10-15 days)
- Weight: 0.27kg
- Mast Diameter : 80-150mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 71 products (1-3 days)
EU-Stock: 3 products (10-15 days)