- 2,7 ~ 13,5mm motorized lens
- Max. 25fps@2MP
- HDCVI/AHD/TVI/CVBS Output
- 130db true WDR, 3DNR, BLC, HLC, built-in-Mic
- Max. IR length ~80m, Smart IR
- IP67, DC12V
DE-Stock: 9 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 2,7 ~ 13.5 mm motorized lens
- 1080p HDCVI resolution switchable via OSD menu
- Multi-format HDCVI /TVI /AHD /CVBS (only switchable with DIP Switch)
- 8x Privacy Masking with OSD
- 130dB True WDR, 3DNR, BLC, HLC
- IP67
|
DORI (Detect, Observe, Recognize, Identify) |
||||
|
Lens |
Identify |
Recognize |
Observe |
Detect |
|
Wide Angle |
4,4m |
8,8m |
17,6m |
44,1m |
|
Tele Zoom |
14,8m |
28,9m |
57,9m |
144,8m |
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera Type: | Bullet |
| Max Resolution: | 2MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination: | 0.001 Lux |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| IR Light LED: | 080 m |
| Lens Type: | motorized |
| Focal Length: | 2,7 - 13,5 mm |
| Max Aperture: | F1.5 |
| Angle of View (H): | 108° ~ 30° |
| Angle of View (V): | 56° ~ 17° |
| FPS @ 720p: | 25/50 FPS |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Audio In: | 1 channel |
| Microphone: | Yes |
| Power Supply: | DC 12V |
| Power Consumption: | Max. 9,4W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Casing: | Aluminium |
| Special Feature: | Starlight / Audio In , Built-in Mic |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 19 products (1-3 days)
EU-Stock: 592 products (10-15 days)
- Weight: 0.27kg
- Mast Diameter : 80-150mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 69 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
DE-Stock: 1 product (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Weight: 0.35kg
- Applicable model Bullet camera like HFW1xxx / HFW2xxx
- Applicable model Eyeball cameras, but not HDW1220RP-VF
- Dimesion Diameter 124mmx41mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 114 products (1-3 days)
EU-Stock: 3487 products (10-15 days)