- 2.7 ~ 12 mm motorized lens
- WDR 130dB,2DNR
- HD/SD/Multi-format Output (switchable)
- Max. IR Range ~60m
-Built-In Mic
- IP67, DC 12V
DE-Stock: 16 products (1-3 days)
EU-Stock: 49 products (10-15 days)
- 1/2.8" inch CMOS
- 2.7 ~ 12 mm motorised lens / Auto Focus
- 25fps@1080p, 25fps@720p
- 2x IR LED, Max. IR range ~60m
- Light sensitivity 0.002 lux @F1.5 / IR at 0 lux
- Smart IR, day / night switching
- WDR 130dB, 3DNR / BLC / HLC
- IP67
- DC 12V
- Material Aluminium
- HD/SD / multi-format output (1x BNC connector), HDCVI / TVI / AHD / CVBS (format switching with PFM820 controller / HD/SD via OSD menu)
|
DORI (Detect, Observe, Recognize, Identify) |
||||
|
Lens |
Identify |
Recognize |
Observe |
Detect |
|
Wide Angle |
4,76m |
9,5m |
19m |
47,6m |
|
Tele Zoom |
13,2m |
26,4m |
52,9m |
132,1m |
| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera Type: | Eyeball |
| Max Resolution: | 4MP |
| Image Sensor: | 1/2.8" CMOS |
| Minimum Illumination: | 0.002 Lux |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| IR Light LED: | 060 m |
| Lens Type: | motorized |
| Focal Length: | 2.7 - 12 mm |
| Max Aperture: | F1.5 |
| Angle of View (H): | 102° |
| Angle of View (V): | 53° ~ 19° |
| FPS @ 720p: | 25 FPS |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| WDR: | DWDR |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Microphone: | Yes |
| Power Supply: | DC 12V |
| Power Consumption: | Max. 6.4W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Special Feature: | Starlight / Smart IR / IR Distance 60m / IP67 / Multiformat / Multi-language OSD / Zoom and Focus motorized, Auto-Focus motorized |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 275 products (1-3 days)
EU-Stock: 4241 products (10-15 days)
DE-Stock: 19 products (1-3 days)
EU-Stock: 592 products (10-15 days)
DE-Stock: 171 products (1-3 days)
EU-Stock: 8928 products (10-15 days)
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 41 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Weight: 0.35kg
- Applicable model Bullet camera like HFW1xxx / HFW2xxx
- Applicable model Eyeball cameras, but not HDW1220RP-VF
- Dimesion Diameter 124mmx41mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 119 products (1-3 days)
EU-Stock: 3602 products (10-15 days)
- Support working with indicator light
- Support -30°C ~ +70°C wide-range temperature operation
- Accurate overcurrent, overvoltage protection
DE-Stock: 43 products (1-3 days)
EU-Stock: 291 products (10-15 days)