- 2,7mm~13,5mm motorized lens
- Max. 25fps@1080P
- HD/SD / Multi-format Output
- 130db true WDR, 3DNR,BLC,HLC
- Built-In Mic
- Max. IR length ~60m, Smart IR
- IP67, IK10, DC12V
DE-Stock: 10 products (1-3 days)
EU-Stock: 71 products (10-15 days)
- 1/2.8 inch CMOS
- 25 fps @ 1080p, 25 fps @ 720p
- 2.7 ~ 13.5 mm motorized lens, autofocus
- Max. IR range ~60m
- Light sensitivity 0.001lux / F1.5
- Multiformat HDCVI / TVI / AHD /CVBS (1 BNC connector) /(switch only via DIP switch on cable whip)
- built-in microphone (can be deactivated in OSD menu)
- 130 dB true WDR, 3DNR / BLC / HLC
- IP67, IK10
- Material metal
| Lens | Identify | Recognize | Observe | Detect |
| Wide Angle 2,7mm | 4,4m | 8,8m | 17,6m |
44,1m |
| Tele Zoom 12mm | 14,8m | 28,9m | 57,9m |
144,8m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera Type: | Dome |
| Max Resolution: | 2MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination: | 0.001 Lux |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| IR Light LED: | 060 m |
| Lens Type: | Motorized |
| Focal Length: | 2.7 - 13.5 mm |
| Max Aperture: | F1.5 |
| Angle of View (H): | 108° ~ 30° |
| Angle of View (V): | 56° ~ 17° |
| FPS @ 720p: | 25 FPS |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| WDR: | 130dB |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | Yes |
| Power Supply: | DC 12V |
| Power Consumption: | Max. 6.9W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ 60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Active Deterrence: | No |
| Special Feature: | Starlight / Power Output DC 12V / Microphone / WDR 130dB |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 27 products (1-3 days)
EU-Stock: 219 products (10-15 days)
- Weight: 0.36kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 43 products (1-3 days)
EU-Stock: 131 products (10-15 days)
DE-Stock: 64 products (1-3 days)
EU-Stock: 502 products (10-15 days)
DE-Stock: 234 products (1-3 days)
EU-Stock: 11784 products (10-15 days)
- Support working with indicator light
- Support -30°C ~ +70°C wide-range temperature operation
- Accurate overcurrent, overvoltage protection
DE-Stock: 54 products (1-3 days)
EU-Stock: 291 products (10-15 days)
DE-Stock: 22 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock