- 2,8mm fix lens
- Max. 25fps@1080P
- Max. IR length ~20m
- 130db true WDR, 3DNR, BLC, HLC
- HD/SD / Multi-format Output
- built-in mic
- IP67, IK10, DC12V
DE-Stock: 10 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 2 megapixel / Starlight
- 2.8 mm fixed lens, 109° H, 58° V
- 8x IR LED, Max. IR range ~30m
- Light sensitivity 0.001 lux @ F1.6
- 25 fps @ 1080p, 25 fps @ 720p
- Multi-format HDCVI / TVI / AHD / CVBS (1 BNC connector) / (switching only via DIP switch on cable whip)
- Built-in microphone (can be deactivated in the OSD menu)
- Private masking for up to 8 zones
- 130 dB true WDR, 3DNR / BLC / HLC
- IP67, IK10
- DC 12V
- Metal material
| Lens | Identify | Recognize | Observe | Detect |
| 2,8mm | 4,2m | 8,4m | 16,9m |
42,2m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera Type: | Dome |
| Max Resolution: | 2MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination: | 0.001 Lux |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| IR Light LED: | 030 m |
| Lens Type: | Fixed lens |
| Focal Length: | 2.8 mm |
| Max Aperture: | F1.6 |
| Angle of View (H): | 109° |
| Angle of View (V): | 58° |
| FPS @ 720p: | 25 FPS |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| WDR: | 130dB |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Privacy Zone: | 8 |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | Yes |
| Power Supply: | DC 12V |
| Power Consumption: | Max. 2,7W |
| Operating Conditions: | -40°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Active Deterrence: | No |
| Special Feature: | Starlight / Built-in Mic / Multi-format switch with DIP |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 14 products (1-3 days)
EU-Stock: 537 products (10-15 days)
DE-Stock: 15 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 42 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- support HDCVI (up to4K) /AHD/ TVI /CVBS
- support DC 12V /1A power out
- Audio In/ for Audio Test
- 3x LED flashlight
DE-Stock: 3 products (1-3 days)
EU-Stock: 4 products (10-15 days)
- Weight: 0.27kg
- Mast Diameter : 80-150mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 71 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Support working with indicator light
- Support -30°C ~ +70°C wide-range temperature operation
- Accurate overcurrent, overvoltage protection
DE-Stock: 54 products (1-3 days)
EU-Stock: 291 products (10-15 days)
DE-Stock: 18 products (1-3 days)
EU-Stock: 475 products (10-15 days)
DE-Stock: 22 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock