- 2.8 mm fix lens
- 3x warm white light LED/3x IR LED
- DC 12V, IK10, IP67
DE-Stock: 13 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 2.8 mm fixed lens
- 3x IR LED, max IR range ~40m
- 3x warm white light LED, max LED range ~40m
- Light sensitivity color 0.001 lux @F1.6 / black white 0.0001 lux @ F1.6
- 25 fps @ 1080p (1920x1080)
- 130dB true WDR, 3DNR, BLC, HLC
- Built-in microphone (can be disabled in OSD menu)
- 8x private masking zones via OSD menu
- IP67, IK10, DC12V
- HD/SD / Multiformat output (1x BNC connector), HDCVI / TVI / AHD / CVBS (format switching with PFM820 controller / HD/SD via OSD menu)
- Intelligent Dual Illumination (with XVR Firmware Version V4.001.0000004.1.R.220323 or later)
With its intelligent dual illumination mechanism, the camera automatically turns on the white light when the Perimeter Protection/SMD Plus function of the XVR-I detects a target in the control area. When the target leaves the control area, the camera automatically switches from the white light to the IR illuminator.

| Lens | Identify | Recognize | Observe | Detect |
| Wide Angle 2,8mm | 4,2m | 8,4m | 16,9m |
42,2m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera Type: | Dome |
| Max Resolution: | 2MP |
| Image Sensor: | n. a. |
| Minimum Illumination (Color): | 0.005 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0.0001 Lux |
| IR Light LED: | 040 m |
| White Light LED: | 040 m |
| Lens Type: | fixed lens |
| Focal Length: | 2.8 mm |
| Max Aperture: | F1,6 |
| Angle of View (H): | 107° |
| Angle of View (V): | 56° |
| FPS @ D1: | 25 FPS |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| WDR: | 120dB |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | Yes |
| Power Supply: | DC 12V |
| Power Consumption: | Max. 5.3W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Material: | Housing metal |
| Active Deterrence: | No |
| Dual Light: | Yes |
| Special Feature: | Dual Illuminator / white LED, 40m distance / IR LED 40m / Built-in Mic / Multiformat / Multi-language OSD |
Warexo Cross Selling
- support HDCVI (up to4K) /AHD/ TVI /CVBS
- support DC 12V /1A power out
- Audio In/ for Audio Test
- 3x LED flashlight
DE-Stock: 3 products (1-3 days)
EU-Stock: 4 products (10-15 days)
- Support working with indicator light
- Support -30°C ~ +70°C wide-range temperature operation
- Accurate overcurrent, overvoltage protection
DE-Stock: 54 products (1-3 days)
EU-Stock: 291 products (10-15 days)
DE-Stock: 27 products (1-3 days)
EU-Stock: 219 products (10-15 days)
DE-Stock: 234 products (1-3 days)
EU-Stock: 11784 products (10-15 days)
DE-Stock: 64 products (1-3 days)
EU-Stock: 502 products (10-15 days)
DE-Stock: 22 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Weight: 0.36kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 43 products (1-3 days)
EU-Stock: 131 products (10-15 days)