- 2.7 ~ 12 mm motorized lens
- 130dB true WDR,3DNR, BLC,HLC
- HD/SD/Multi-format Output (switchable)
- Max. IR Range ~60m
- built-in-Mic
- IP67,IK10,DC 12V
DE-Stock: 34 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 2 Megapixel / Starlight
- 1/2.8 inch CMOS
- 25fps @1080p, 25fps @ 720p
- 2.7 ~ 12 mm motorized lens, autofocus
- Max. IR range ~60m
- Light sensitivity 0.002 lux / F1.5
- HD/SD / multi-format output (1x BNC connector), HDCVI / TVI / AHD / CVBS (format switching with PFM820 controller / HD/SD via OSD menu)
- built-in microphone (can be deactivated in OSD menu)
- 130 dB true WDR, 3DNR / BLC / HLC
- IP67, IK10, DC 12V
- Material Metal
| Lens | Identify | Recognize | Observe | Detect |
| Wide Angle 2,7mm | 4,76m | 9,5m | 19m |
47,6m |
| Tele Zoom 12mm | 13,2m | 26,4m | 52,9m |
132,1m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera type: | Dome |
| Max Resolution: | 2MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Minimum Illumination: | 0.002 Lux |
| Minimum Illumination (IR on): | 0 Lux |
| IR Light LED: | 060 m |
| Lens Type: | Motorized |
| Focal Length: | 2.7 - 12 mm |
| Max Aperture: | F1.5 |
| Angle of View (H): | 102° ~ 33° |
| Angle of View (V): | 53° ~ 19° |
| FPS @ 720p: | 25 FPS |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| WDR: | 130dB |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Microphone: | Yes |
| Power Supply: | DC 12V |
| Power Consumption: | Max. 8W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Casing: | Metal |
| Special Feature: | Starlight / IP67 / Multiformat / Multi-language OSD/ Built-In Microphone |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 236 products (1-3 days)
EU-Stock: 11824 products (10-15 days)
- Weight: 0.29kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 42 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Support working with indicator light
- Support -30°C ~ +70°C wide-range temperature operation
- Accurate overcurrent, overvoltage protection
DE-Stock: 54 products (1-3 days)
EU-Stock: 291 products (10-15 days)
DE-Stock: 64 products (1-3 days)
EU-Stock: 502 products (10-15 days)
DE-Stock: 315 products (1-3 days)
EU-Stock: 4703 products (10-15 days)
DE-Stock: 19 products (1-3 days)
EU-Stock: 20 products (10-15 days)
- Weight: 0.27kg
- Mast Diameter : 80-150mm
- Load Bearing: 3kg
DE-Stock: 71 products (1-3 days)
EU-Stock: 3 products (10-15 days)