- 2.7 ~ 12 mm motorized lens
- DWDR,2DNR,BLC,HLC
- HD/SD/Multi-format Output (switchable)
- Max. IR Range ~60m
- IK10, IP67, DC 12V
DE-Stock: Out of Stock
EU-Stock: Out of Stock
- 2 Megapixel
- 2.7 ~ 12mm motor. Lens, no Auto Focus
- 3x IR LED, Max. IR range ~60m, Smart IR
- Light sensitivity colour 0.01 lux @F1.6 / black white 0.001 lux @ F1.6
- 25fps @ 2MP (1920x1080)
- DWDR, 3DNR, BLC, HLC
- 1x BNC connector, multi-format HDCVI / TVI / AHD /CVBS (format switching with PFM820 controller / HD/SD via OSD menu)
- 8x masking via OSD menu
- IP67, IK10
- DC 12V
- Zoom and focus settings are motorised, but there is no auto focus. It has to be sharpened via the PTZ menu.
| Lens | Identiffy | Recognize | Observe | Detect |
| Wide angle | 4,7m | 9,5m | 18,9m |
47,4m |
| Zoom | 15,6m | 31,1m | 62,2m |
155,6m |

| Colour: | White |
|---|---|
| Camera technology: | HDCVI |
| Camera Type: | Dome |
| Max Resolution: | 2MP |
| Minimum Illumination (Color): | 0.01 Lux |
| Minimum Illumination (B/W): | 0,001 Lux |
| IR Light LED: | 060 m |
| Lens Type: | motorized |
| Focal Length: | 2.7 - 12 mm |
| Max Aperture: | F1.6 |
| Angle of View (H): | 98,2° ~ 28,3° |
| Angle of View (V): | 51,9° ~ 15,8° |
| FPS @ 1080p: | 25 FPS |
| WDR: | DWDR |
| Video Output: | 1x BNC output: HDCVI |
| Loudspeaker: | No |
| Siren: | No |
| Microphone: | No |
| Power Supply: | DC 12V |
| Power Consumption: | Max. 4.1W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Vandal Resistance: | IK10 |
| Casing: | Metal |
| Special Feature: | IP67 / Multiformat / Multi-language OSD |
Warexo Cross Selling
- Weight: 0.36kg
- Dimesion Diameter 134.1mm x 83.5mm
- Load Bearing: 1kg
DE-Stock: 43 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
DE-Stock: 63 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
DE-Stock: 172 products (1-3 days)
EU-Stock: 9608 products (10-15 days)
DE-Stock: 21 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- support HDCVI (up to4K) /AHD/ TVI /CVBS
- support DC 12V /1A power out
- Audio In/ for Audio Test
- 3x LED flashlight
DE-Stock: 2 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
DE-Stock: 26 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Support working with indicator light
- Support -30°C ~ +70°C wide-range temperature operation
- Accurate overcurrent, overvoltage protection
DE-Stock: 48 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock