- IP or 2-wire (hybrid)
-2MP CMOS
- Material: aluminum
- IP65, IK07
- Modular design (VTO + Max. 8 Module)
- Suitable for surface and flush mounting
DE-Stock: 9 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Modular intercom
- IP or 2-wire (hybrid)
- 2MP, 720P, WVGA, D1, QVGA, CIF
- 25 fps @ 720P main stream, 25 fps @ 2MP secondary stream
- 1.9 mm fixed lens / 168,6 ° viewing angle
- Supports H.264 codec
- 1x output for door / voltage output DC 12V / 0,6A
- IP65 (note installation), IK07
- Material: aluminum
- Supports the recording of video messages
- Day / night switching
- Modular design (max. 9 modules)
- Suitable for surface and flush mounting (VTM125 + VTM127 / VTM126 + VTM128 required)
- VTNS 2-wire switch is required for 2-wire connection
- PoE switch is required for PoE connection
- DC 48V / 1A or PoE
| Colour: | Silver Grey |
|---|---|
| Max Resolution: | 720p (1280x720) Main / 2MP (1920x1080) Secondary |
| Image Sensor: | 1/2,9" CMOS |
| Focal Length: | 1,9 mm |
| Angle of View (H): | 168,6° |
| Angle of View (V): | 87,1° |
| Power Supply: | 2-Wire Switch VTNS2003B-2 (DC48V 1A) / PoE |
| Power Consumption: | < 5W |
| Operating Conditions: | -30°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP65, IK07 |
| 2-Wire: | Yes |
| PoE: | Yes |
| Wi-Fi: | No |
| Output Voltage: | DC 12V 0,6A |
| Material: | Aluminium |
Warexo Cross Selling
- Up to 2x intercom and 4x screens
DE-Stock: 9 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- max 2 intercom and max. 20x screens, depending on the DC 48V power supply
DE-Stock: 16 products (1-3 days)
EU-Stock: 126 products (10-15 days)
- Material: Aluminium
- 2 parts, Frame and Monting Frame for Modules
- Dimensions (HxBxT): 140mm x 340,4mm x 7mm
DE-Stock: 13 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- Material: Aluminium
- 2 parts, Frame and Monting Frame for Modules
- Dimensions (HxBxT): 140mm x 240,2mm x 7mm
DE-Stock: 11 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock