- Aluminium panel
- 1 - 4 Button
- RFID Reader
- IP65,IK08
- Remote intercom with mobile APP
- DC 12V, PoE(802.3af)
-Surface mounted
- Standalone
DE-Stock: 10 products (1-3 days)
EU-Stock: 1 product (10-15 days)
- Intercom / SIP
- IP / Wi-Fi
- 1 - 4 button doorbell
- RFID reader module built in for IC cards, Mifare cards (13.56Mhz) (up to 10,000 cards)
- 1080P, 720P, WVGA, D1, QVGA, CIF
- 25 fps @ 720P main stream, 25 fps @ 2MP secondary stream
- Viewing angle Horizontal 125°, Vertical 65°, Diagonal 139°
- Supports H.265, H.264 codec
- 120dB True WDR, day/night (ICR), 3DNR,
- 1x output for door opener
- Built-in microphone and loudspeaker
- IP65 (note installation)
- IK08
- DC 12V/1A or PoE
- Wi-Fi 2.4 GHz / IEEE802.11b/802.11g/802.11n
- Standalone function possible without monitor, direct push notification to the app
| Colour: | Dark Grey |
|---|---|
| Max Resolution: | 2MP |
| Image Sensor: | 1/2,8" CMOS |
| Angle of View (H): | 125° |
| Angle of View (V): | 65° |
| Power Supply: | DC 12V, PoE |
| Power Consumption: | Max. 6W |
| Operating Conditions: | -40°C ~ +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection: | IP65 (note installation) |
| Vandal Resistance: | IK08 |
| 2-Wire: | No |
| PoE: | Yes |
| Wi-Fi: | Yes |
| Wi-Fi Standard: | IEEE802.11b, IEEE802.11g, 802.11n |
| Wi-Fi Frequency Range: | 2,4GHz |
| Material: | Housing metal |