DE-Stock: Out of Stock
EU-Stock: Out of Stock
- 1.3MP camera and PIR detector 868MHz
- 1/3’ CMOS
- 2.8mm fixed lens
- Viewing angle 112° (H), 60° (V)
- 2x IR LED, max. IR range ~15m
- 1.3MP resolution (1280 x 960) @2fps, JPEG, F2.0
- Dual detector 868MHz, PIR and microwave, outdoor area
- Detection range up to 15m 90° (at 1m installation height)
- Animal immune up to 40kg, smaller than 80cm
- Up to 1.4km range (in an open area)
- Display green LED for alarm detection
- 3-stage sensitivity setting
- Low battery alarm (battery life approx. 3.5 years)
- Product update via internet (cloud)
- AES128 encryption mode
- Frequency hopping function and two-way communication technology ensure communication stability, 868.0 - 868.6 MHz
- IP66 RATED
- 4x CR123A battery included
- only in combination with Alarm HUB 2 ARC3800H !
| Max Resolution: | 1,3MP |
|---|---|
| Image Sensor: | 1/3" CMOS |
| IR Light LED: | 015 m |
| Focal Length: | 2.8 mm |
| Max Aperture: | F2.0 |
| Angle of View (H): | 112° |
| Angle of View (V): | 60° |
| Power Supply: | 4x CR123A battery |
| Operating Conditions: | -10°C ~ +50°C / Less than 90% RH |
| Ingress Protection: | IP66 |
| Opeating Frequencies: | 868,0 - 868,6 MHz |
| Material: | Plastic |
| Dimension: | 262,8 x 106,2 x 94,2 mm |
Warexo Cross Selling
DE-Stock: 9 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock