DE-Stock: 18 products (1-3 days)
EU-Stock: Out of Stock
- 2MP camera and PIR detector 868MHz
- Viewing angle 88° (H), 68° (V)
- 2MP resolution (1600 x1200) @ 2fps, JPEG
- On / off switch for camera
- Detection range PIR up to 12m 90° (at 2.2m installation height)
- Animal immune up to 18kg
- Up to 1.6km range (in an open area)
- Green LED indicator for alarm detection
- 3-stage sensitivity setting
- Low battery alarm (battery life approx. 4 years)
- Temperature measurement +/- 1 °C
- Indoor use
- Product update via internet (cloud)
- AES128 encryption mode
- Frequency hopping function and two-way communication technology ensure communication stability, 868.0 - 868.6 MHz
- CR123A x3 battery included
| Max Resolution: | 2MP |
|---|---|
| IR Light LED: | 012 m |
| Angle of View (H): | 88° |
| Angle of View (V): | 68° |
| Power Supply: | CR123A battery |
| Operating Conditions: | -10°C ~ +55°C / Less than 90% RH |
| Opeating Frequencies: | 868,0 - 868,6 MHz |
| Material: | Plastic |
| Dimension: | 127,6 x 71 x 53,2 mm |