- Controller 868MHz
- LAN, Wi-Fi (2,4G/5G)
DE-Stock: 3 products (1-3 days)
EU-Stock: 100 products (10-15 days)
- Control centre 868MHz
- Supports up to 150 wireless peripheral devices in total (6x sirens, 64x PIR cameras (max. 8x indoor PIR cameras), 64x remote controls, 8x keypads, 4x repeaters)
- LAN, Wi-Fi (2.4 GHz) network connection
- Up to 2km range (in an open area)
- Built-in lithium battery (up to 12 hours)
- Built-in buzzer, loudspeaker
- Push notification via DMSS APP
- SMS, call alert for up to 5x phone numbers
- Product update via internet (cloud)
- Arming and disarming via the APP, remote control or schedule
- Encryption mode AES128
- Supports SIA protocol
- LED display for multiple statuses (alarm, arming, disarming, networking and fault)
- Frequency hopping function and two-way communication technology ensure communication stability, 868.0 - 868.6 MHz
- Status display of peripheral devices (signal strength, battery level, temperature, programme version)
- Up to 33x APP users (31x normal users, 1x admin, 1x installer) and 32x keypad users
- DMSS APP is required for programming
- AC 100V~240V, 50~60 Hz
- Included in the scope of delivery: Power plug and 1m patch cable
| Power Supply: | AC 100V~240V, 50~60 Hz |
|---|---|
| Power Consumption: | Max. 12W |
| Operating Conditions: | -10°C ~ +50°C / Less than 90% RH |
| Wi-Fi Standard: | IEEE 802.11b/g/n |
| Wi-Fi Frequency Range: | 2,4GHz |
| Opeating Frequencies: | 868,0 - 868,6 MHz |
| Material: | Plastic |
| Dimension: | 174,8 x 174,8x 38,3 mm |
| Ethernt Port: | 1x RJ-45 10/100M |